27. decembra 2019 | |  |

Už po 52-krát sa stretli profesionálni, ale aj rekreační bežci na tradičnom Vianočnom behu Mesta Lučenec. Z roka na rok stúpajúca účasť znovu nesklamala. Na Štefana si prišlo sem zabehať viac ako 1400 účastníkov čo je asi o stovku viac ako vlani. Podľa viceprimátora Pavla Baculíka tak opäť raz padol rekord, keď prišlo 1350 účastníkov, štartovalo aj 73 chrústikov. Novinkou tento rok bola 10 kilometrová trať, ktorú bežali ako individuálnu disciplínu. Tradičnou výzvou bola 20km, no najobľúbenejšia bola päťkilometrová trať. Okrem domácich bežcov zo Slovenska v Lučenci boli aj bežci z Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Nemecka, Holandska, Francúzska či Írska.

Postupne bežali chrústi, deti všetkých vekových kategórií i dospeláci, medzi ktorými nechýbali ani profesionáli aj dôchodcovia či vyznávači Nordic Walkingu. Víťazom najdlhšej trasy sa stal suverénne maratónec Tibor Sahajda, ktorý je v súčasnosti najlepší Slovenský maratónec. Ambasádorom behu bol herec Marián Labuda ml. Výsledky nájdete tu.

Minulý rok sa podujatia aktívne zúčastnilo 1240 bežcov. Samospráva aj tento rok očakávala ešte vyššiu účasť. Podujatie pritom považujú nie len za športovú, ale aj spoločenskú akciu, ktorej hlavným cieľom je urobiť z Vianoc sviatok športu a viesť ľudí k zdravému spôsobu života.