No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Do víkendu otvorených záhrad sa zapojil aj Astropark v R. Sobote. Návštevníkov neodradilo ani zlé počasie

Zdroj: Hvezdáreň v Rimavskej Sobote

RIMAVSKÁ SOBOTA – V areáli hvezdárne sa v sobotu (1. júna) v Rimavskej Sobote konal 16. ročník podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad. Počas podujatia bolo sprístupnených vyše 100 parkov a záhrad po celom Slovensku.

Medzi nimi nechýbal ani rimavskosobotský Astropark. Návštevníci si mohli vypočuť príbeh parku od jeho vzniku až po súčasnosť. Pre tento rok organizátori zvolili tému s názvom "Päť zmyslov v záhrade".

Článok pokračuje pod reklamou


Na jednotlivých stanovištiach návštevníci spoznávali rastliny hmatom aj čuchom. Započúvali sa do spevu okolitých vtákov a vizuálne si vychutnali okolité prostredie, jednotlivé druhy stromov, drevín a semien v záhrade.

Vo večerných hodinách návštevníkov neodradilo ani zlé počasie a dážď a pomocou echolokácie mohli sledovať netopiere v blízkom okolí. “Na záver podujatia sa ľudia vo hvezdárni zoznámili s novou pozorovacou technikou. Hoci obloha počas podujatia nebola zhovievavá, návštevníci sa naučili nové informácie o orientácii na večernej oblohe,“ uviedol Karol Havrila, riaditeľ Hvezdárne v Rimavskej Sobote.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross