29. februára 2024 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Džudisti TJ Mladosť Rimavská Sobota sa zúčastnili medzinárodného turnaja v chorvátskom meste Samobor. Výpravu klubu tvorilo šesť pretekárov, ktorí priniesli domov štyri cenné kovy.

Zlatú medailu získal ako jediný Igor Lipták v kategórii do 12 rokov a 30 kilogramov. Okrem neho si priniesli džudisti len bronzové medaily.

Článok pokračuje pod reklamou

Tie si vybojovala Miroslava Benčíková v kategórii do 12 rokov a 55 kilogramov, do 14 rokov a 44 kilogramov Lea Megelová a v kategórii nad 66 kilogramov Daniel Jakab. Blízko k medaile bol aj Tomáš Husman, ktorý skončil piaty po štyroch výhrach a dvoch prehrách.

"Alexovi Bosmanovi sa nezadarilo v kategórií do 34 kilogramov. Deti vyhrali stávku s trénermi a zaslúžili si ďalšie boje v McDonalde. Ideme domov síce unavení, ale veľmi spokojní," uviedol tréner mládeže Richard Útis na sociálnej sieti.