No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Fenomenálny úspech Sparťana. Na pretekoch v Rumunsku za jeden deň trikrát zlatý

Zdroj: Archív Peter Vrábeľ

SOVATA – Sobotský Sparťan Peter Vrábeľ ukončil tohtoročnú sezónu v strednej Európe sobotňajším (28. októbra) pretekom v rumunskej Sovate.

Hoci pôvodne športovec štart na súťaži v Rumunsku v pláne nemal, na poslednú chvíľu sa rozhodol vycestovať. "Organizovalo sa tam až trojo pretekov v jeden deň, ja som sa zaregistroval na dva z nich. Ráno ma čakala 11 a pol kilometra dlhá trať Spartan Super a poobede 6 a pol kilometra dlhý Spartan Sprint. Medzitým sa bežal 13 a pol kilometrov dlhý Spartan Trail, tam nie sú žiadne prekážky, je to čisto bežecký pretek," uviedol pre portál Rimava.sk Vrábeľ, ktorý cestou do Rumunska zvažoval, či sa predsa len nezúčastní všetkých troch pretekov.

Článok pokračuje pod reklamou


Konečné rozhodnutie padlo až ráno a z prihlásených 1 438 pretekárov bol jediný, kto si trúfol na všetky tri preteky. "Ráno o 8:20 sme za pomerne chladného a sychravého počasia vyštartovali na prvý pretek. Deň predtým, ale aj cez noc, pršalo, teda prekážky boli mokré, tým pádom výrazne náročnejšie. Hneď na druhom kilometri som spadol z balančnej prekážky a bežal som trestný okruh. Bola to ale zároveň prvá aj posledná chyba na prekážkach, bežecky sa mi išlo výborne a stratu som dohnal po necelom kilometri. Do cieľa som nakoniec dobehol s 8-minútovým náskokom, čo sa mi ani veriť nechcelo. Nasledovalo vyhlásenie víťazov a mal som iba pár minút do ďalšieho preteku," prezradil.

Aj druhý štart vyšiel Vrábeľovi dobre, hoci v nohách už cítil prvý pretek. "Na ôsmom kilometri som kvôli diskutabilnému značeniu zbytočne vybehol približne 400-metrový kopec a musel som sa vrátiť. Bohužiaľ ma predbehol domáci rumunský reprezentant. Síce ma mohol upozorniť, že som odbočil zle, no neurobil to, no bola to jeho chyba, keďže práve to ma naštvalo a dal som si cieľ ho predbehnúť a takto športovo mu to vrátiť, čo sa mi aj podarilo a do cieľa som znovu dobehol na prvom mieste. Po vyhlásení víťazov som mal opäť pár minút do ďalšieho preteku," povedal športovec.

Po krátkej rozcvičke vyštartoval krátko po druhej hodine na tretí pretek. "Prvé tri kilometre som sa trápil, bežal som cez zuby, ale prekážky sa mi darilo prechádzať čisto a po trafenom oštepe sme sa ocitli vo vedúcej dvojici s ďalším domácim reprezentantom. Ten mal obrovskú výhodu, pretože štartoval len na tomto preteku a ja som mal už v nohách vyše 30 kilometrov, čo som cítil najmä v stúpaniach, kde sa mi vzďaľoval, ale na rovinke som ho stále dobehol. Nakoniec to bol fantastický finiš, kde sme siahli obaja na dno svojich síl a ja som dobehol o dve sekundy rýchlejšie, bolo to niečo neuveriteľné," dodal.

Peter Vrábeľ tak pretekom v Rumunsku a ziskom troch zlatých medailí v jeden deň ukončil európsku časť sezóny a zároveň zahájil prípravu na tohtoročný vrchol sezóny, decembrové majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v Abu Dhabi. Prípravu Sparťanovi sťažujú len terénne podmienky, keďže to bude pretek na púšti. "Teším sa, aj keď príprava bude bolieť, viem, že nič nie je zadarmo. Moja veľká vďaka patrí aj mojim partnerom, firme Continental Tobacco Slovakia, MAXX Autoservisu, bezbolestnej rázovej vlne v Rimavskej Sobote, Jánovi Brndiarovi a portálu Rimava.sk," uzavrel svoje rozprávanie Vrábeľ.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross