No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Fiľakovo hostilo súťaž silákov, domáci Štefan "Cimet" Nagy tentoraz siedmy

1. júna 2023 | |  | 
Foto: PSL/Premium Strongman League

FIĽAKOVO/GEMERSKÝ JABLONEC – Pod Fiľakovským hradom sa zišli siláci z troch krajín Európy. V sobotu (27. 5.) sa tam uskutočnilo prvé kolo medzinárodnej Premium Strongman League, v ktorom má zastúpenie aj náš región v podobe Štefana „Cimeta“ Nagya.

Ten sa v máji úspešne kvalifikoval, a tak ho na domácej pôde čakal boj o prvé body. Tentoraz však okrem súťaženia zastrešoval aj spoluorganizovanie podujatia. „To si zrejme vyžiadalo svoju daň. Nebol som dostatočne vyspatý a zregenerovaný, čo sa odrazilo v súťažení,“ začal Nagy.

Článok pokračuje pod reklamou


V skupine bojoval s ďalšími desiatimi profesionálnymi strongmanmi. Pred sebou mali disciplíny na čas ako ťahanie nákladného auta, nosenie ťažkých váh, tlaky so závažím, prevracanie pneumatiky a prehadzovanie sudov.

„Začali sme ťahaním nákladného auta, čo mi v kombinácii s teplom, únavou i stresom z prípravy podujatia nespravilo dobre. Bolo mi nevoľno a bol som veľmi vyčerpaný, tak som si musel ísť oddýchnuť. Keď som sa vrátil, nemohol som pokračovať v druhej disciplíne, čo ma stálo stratu bodov. Ďalšie výkony mi stačili len na siedme miesto,“ zhrnul Nagy.

„Ešte nič nie je stratené. Pred sebou máme ďalšie kolá, kde chcem dohnať bodovú stratu. Napriek výsledku som rád, že sa akcia vydarila. Prišlo veľa ľudí a organizátorom ligy sa vo Fiľakove veľmi páčilo. Povedali, že ani v niektorých maďarských mestách nemali také dobré zázemie a záujem divákov, takže sa sem radi vrátia,“ dodal silák.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross