No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Gemersko-malohontský jarmok opäť zaplnil Hlavné námestie v Rimavskej Sobote

RIMAVSKÁ SOBOTA – Uplynulé dva dni (22. a 23. septembra) bolo na Hlavnom námestí rušno – postaral sa o to kultúrny program v rámci obľúbeného Gemersko-malohontského jarmoku, ktorý ale v sobotu narušilo nepriaznivé počasie.

Mesto si na piatok a sobotu pre obyvateľov pripravilo okrem jarmočníckych dobrôt aj bohatý program pre malých i veľkých. Súčasťou tohtoročného jarmoku bola aj výstava ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov vo foyeri mestského kultúrneho strediska.

Článok pokračuje pod reklamou


Po otvorení výstavy nasledovalo o 10:30 na Hlavnom námestí Slávnostné zahájenie jarmoku, po ktorom na Radnici mesta vyhlásili výsledky súťaže o najkrajší balkón, predzáhradku a odovzdávali ocenenia za rozvoj mesta Rimavská Sobota. Ceny si laureáti prevzali z rúk primátora Jozefa Šimka a Borisa Kollára, predsedu Národnej rady Slovenskej republiky.

Kultúrny program začal na námestí v piatok o 12:00 vystúpením skupiny Južný wietor a pokračoval hudobnou dielňou Mariky Pakóovej. S tanečnými číslami sa prestavili aj najmenší z CVČ Relax a po nich nasledovali koncerty kapiel Nostalgia Duo, Bluetrend, Senzus a The Beatles Band. Vyvrcholením piatkového večera bol koncert Cico Band & René Rendyho, ktorí roztancovali preplnené námestie.

V sobotu jarmok pokračoval vystúpením zabávača TOMíka, ktorý si okrem programu pre deti pripravil aj zaujímavé balónové kreácie. Po ňom mala prítomných zabávať kapela Elektrum a tiež Tanečný orchester Rimavská Sobota, no ich vystúpenia sa pre nepriaznivé počasie zrušili.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross