No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Hlavné námestie patrí jarmočníkom aj šachistom

27. septembra 2013 |  | | | |

šachy Hlavne namestieV poradí 31. ročník Gemersko-malohontského jarmoku odštartoval dnes ráno na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote. Otvoril ho primátor mesta Jozef Šimko. Okrem stánkov s tradičnými remeselnými výrobkami, oblečením, hračkami či medovníkmi obsadili centrum mesta aj rôzne atrakcie pre deti. Pozornosť púta aj veľká šachovnica, ktorú rozložil tunajší šachový klub a pre malých či veľkých pripravil aj ďalšie aktivity.

JUDr. Jozef Šiimko, primator R. Soboty

JUDr. Jozef Šiimko, primator R. Soboty

Ako pre Rimava.sk potvrdil predseda klubu šachistov Štefan Galdík, svoju činnosť obnovil klub len pred dvomi rokmi, na námestí sú počas jarmoku po prvýkrát. Podľa jeho slov je ich hlavným cieľom dostať takýmto spôsobom šach bližšie k ľuďom. „Aby vedeli, že v meste funguje šachový klub,“ povedal predseda klubu, podľa ktorého mnohí obyvatelia možno netušia, že v sezóne 94/95 bola Rimavská Sobota majstrom republiky v šachu. Okrem histórie sa dnes deti a dospelí dozvedeli aj to, ako sa šach vlastne hrá, tí skúsenejší sa mohli zapojiť do turnaja alebo riešiť rôzne šachové úlohy. Klub dnes slávnostne uviedol do života aj svoju hymnu so známou melódiou. „Hráme tretiu ligu, máme 24 členov, radi však privítame aj ďalších,“ podotkol Galdík.

Rimavska Sobota jarmokJarmočnú atmosféru dotvára kultúrny program na Hlavnom námestí. Dopoludnia odohrali divadelníci predstavenie pre deti, popoludní vystúpili miestne krúžky z Centra voľného času Relax aj Mestského kultúrneho strediska. Podvečer sa majú na pódiu vystriedať dychové hudby, večer je na programe hudobno-zábavná ABBA Show, neskôr aj hity legendárnej maďarskej skupiny v podaní EDDA majdnem. V sobotu bude koncertovať Bluetrend, na amfiteátri je naplánovaný koncert dychoviek. Sprievodnými podujatiami bude futbalový zápas aj oslavy 100. výročia futbalu v meste.

[audio:http://www.rimava.sk/voice/SOBOTSKI_SACHYSTI.mp3] Hymna šachového klubu

[nggallery id=1179]

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross