No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Hlavné námestie patrilo v sobotu histórii na kolesách

Prvý víkendový deň bol v Rimavskej Sobote aj v znamení histórie. Na Hlavnom námestí na približne dve hodiny odparkovali majitelia a milovníci veteránov svoje historické skvosty. Okoloidúci si tak mohli pozrieť dvoj i štvorkolesové veterány aj z čias vojny, či pokochať sa československou klasikou - Škodovkami a Tatrami.

Trojdňové podujatie, v rámci ktorého majitelia veteránov zavítali aj do Rimavskej Soboty, zorganizoval Veterán klub Rimavská Sobota. A hoci sa v ňom stretli a stretávajú milovníci motoristickej histórie, samotný klub vznikol v roku 2015. „V decembri 2017 sme mali ustanovujúcu schôdzu a odvtedy sme sa začali viac stretávať,“ povedal pre Rimava.sk jeden z členov Veterán klubu Rimavská Sobota, Laco Eliáš. Ako priblížil, aktuálne ich rady majú 25 členov a stále pribúdajú noví členovia. Podmienkou však je, aby boli majiteľmi veterána – auta alebo motocykla, vyplnili prihlášku a prispeli aj členským poplatkom.

A aké kúsky, ktoré stoja za zmienku, mohli okoloidúci vidieť na Hlavnom námestí? „Najstaršie vozidlo čo sme tu mali je Aero 662 z roku 1933, potom ďalšie Aero 30. A samozrejme Škodovky sú v dosť veľkom zastúpení, tak ako sa vyvíjali,“ ozrejmil. Ako dodal, sú to automobily, ktoré takpovediac tvorili základ pre dnešné približovadlá.

Aj keď historické kúsky vyberajú ich majitelia z garáží len pri takýchto príležitostiach je to podľa Eliáša ich pôžitok. „Predsa je to história, ktorá sa už tak nevidí,“ podotkol. Členovia klubu ako aj ich známi z rôznych kútov Slovenska odchádzali z námestia v Rimavskej Sobote na menšiu okružnú cestu regiónom. Nakoniec sa vrátili na Drieňok v obci Teplý Vrch, kde si trojdňovú akciu vyhodnotili a rovnako sa aj spoločne zabavili. „Stretli sme sa dobrá partia, už sa medzi sebou poznáme, sú to ľudia, ktorí sú zapálení pre históriu,“ zhodnotil Eliáš.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross