No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Hlavným námestím sa nesie hudba i jesenné vône, jarmok je v plnom prúde

28. septembra 2018 |  | |

Gemersko-malohontský jarmok v Rimavskej Sobote je v plnom prúde. Hlavné námestie hrá rôznymi jesennými farbami i vôňami trdelníkov, perníkov, burčiaku, pečených klobás a ďalšími jarmočníckymi dobrotami. Nechýbajú ani tradičné jarmočnícke výrobky i suveníry.

V poradí 36. Gemersko-malohontský jarmok však žije aj sprievodným programom. Tým prvým je výstava ovocia, zeleniny, okrasných rastlín, zvierat a produktov v Dome kultúry, vchod od Kauflandu. Na jednom mieste vystavuje viac ako 80 vystavovateľov vyše 800 produktov a výrobkov. Pódium na Hlavnom námestí patrilo divadelnému predstaveniu pre deti.

Pred pravým poludním sa námestím budú niesť tóny muzikantov z formácie RS 6. Tých o 14:00 hod. vystrieda na pódiu skupina Elán Forever, ktorá si pripravila koncertný výber zo zlatých čias skupiny Elán.

Po nich o 15:30 hod. sa o slovo prihlásia pohybové aktivity CVČ Relax v bloku Krok, sun, krok. Podvečer bude znova patriť divadelníkom. Predstaví sa domáce divadlo Havran, a to v predstavení Hlúpy Kubo, ktoré si užijú nielen veľkí, ale aj malí diváci. Divadlo neskôr vystrieda koncert známej speváčky Jadranka. O 20:00 hod. si s dobrou náladou zatancujete aj na tóny populárnej maďarskej skupiny 3+2, ktorú o 21:00 hod. vystrieda mladá rocková kapela Niečo navyše.

Gemersko-malohontský jarmok je však venovaný aj Týždňu bezpečnosti na cestách v Rimavskej Sobote. V rámci toho tak na parkovisku pri Hoteli Zlatý býk budú v piatok od 11:00 do 13:00 hod. prebiehať ukážky bezpečnosti jazdy, zrážky vozidla a chodca.

Program pokračuje aj v sobotu, 29. septembra. Ten si užijete aj vďaka tunajšiemu Tanečnému orchestru, ktorý sa predstaví o 9:30 hod. na Hlavnom námestí. Neskôr o 11:00 hod. ho vystrieda domáca country kapela Bluetrend. A od 8:00 do 18:00 hod. si na parkovisku pred Hotelom Zlatý býk budete môcť vyskúšať jazdu zručnosti a deti detský vodičák.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross