No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Hnúšťa patrila cez víkend hlavne deťom. V Hnúšťankove vyhrali všetci

Zdroj: Rimava.sk

HNÚŠŤA – Hnúšťankovo bolo opäť jednou z hlavných atrakcií Dní mesta Hnúšťa 2024, prilákalo množstvo návštevníkov. Stovky detí aj dospelých zavítali v sobotu 1. júna do Záhrady 1. mája v Hnúšti, kde im skupina dobrovoľníkov pripravila rozprávkové mestečko plné zábavy a smiechu s názvom Hnúšťankovo.

Pre deti boli v záhrade pripravené zábavné stanovištia, kde na nich čakali Ninja korytnačky, Harry Potter, jednorožce, motýliky z Rimavienky, olympijská dedina, piráti i jumping kids. Okrem týchto stanovíšť to boli tiež nafukovacie atrakcie, vyrábanie bublín, maľovanie na tvár, kolotoče či koníky. Deti mohli zbierať pečiatky a premeniť ich na drobnú odmenu.

Článok pokračuje pod reklamou


Hnúšťankovo je výnimočným projektom, ktorý sa v meste Hnúšťa organizuje od roku 2018, hlavným organizátorom je mesto Hnúšťa a Mestské kultúrne stredisko. Podstatou podujatia je vytvorenie zábavného rozprávkového mestečka pre deti z mesta a okolia. Ide o dobrovoľný, komunitný projekt zameraný na životné prostredie, ekológiu, vzdelávanie, šport a kultúru. Vďaka svojej popularite sa rozšíril na celú oblasť regiónu Malohont, ktorý tvorí spolu 43 obcí. Podujatie je tradične spojené s Dňami mesta Hnúšťa.

„Na začiatku bol dobrý nápad urobiť akciu, aby oslavy mesta patrili aj deťom, potom bolo  potrebné túto myšlienku posunúť zanieteným ľuďom, ktorí boli ochotní pomôcť pri organizovaní nevšedného hromadného podujatia. Ohlasy obyvateľov naznačovali, že sa podarilo zrealizovať krásne podujatie pre deti a širokú verejnosť. Okolo 90 dobrovoľníkov sa pravidelne zapája a vytvára úžasný projekt pre zhruba 650 až 800 detí,“ odznelo na slávnostnom zasadaní mestského zastupiteľstva v Hnúšti.

Článok pokračuje pod reklamou


V piatok (31. mája) sa deti mohli pozrieť na ukážky techniky policajtov a hasičov, vidieť akčný zásah psovodov Polície SR, tiež zásahy Hasičského a záchranného zboru SR a ukážky činnosti Kynologického klubu Hnúšťa.

Nie len deti prilákali v sobotu (1. jún) na Námestie Janka Francisciho Rimavského historické vozidlá. Nadšenci veteránov sa mohli kochať krásou historických vozidiel a ich spoločnou jazdou po vopred dohodnutej trase.

Sobotny jarmok počas Dní mesta Hnúšťa ponúkol tradičné dobroty a prevažne remeselnícky tovar. Súčasťou slávnostných dní boli tiež športové turnaje vo flórbale, vo volejbale a stolnom tenise.

Bezplatný vstup do múzeí v soboru (1. júna) umožnil nazrieť do histórie Hnúšte a spoznať ju a jej okolie ešte lepšie a inak. Otvorené boli brány múzeí a sprístupnené výstavy o včelárstve, stála expozícia hnúšťanského priemyslu, navštvíiť bolo možné Múzeum socialistických kuriozít i Banské múzeum na Mútniku.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross