No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Hnúšťa si vybojovala víťazný pohár v Košiciach

9. mája 2024 | | | |  | 
Zdroj foto: Taekwondo klub Hnúšťa

HNÚŠŤA/KOŠICE – Ďalšia súťažná sobota skončila pre taekwondistov z Hnúšte úspešne. Do Košíc zavítali 4. mája kvôli súťaži Cassovia Open poomsae & para poomsae.

Súťažiaci sa stretli zo Slovenska, Maďarska, Chorvátska, Ukrajiny a Poľska. Ako povedal ich tréner Maroš Oláh, hnúštanskí taekwondisti svojimi zostavami poomsae jednoznačne ovládli súťažné tatami, kde jednotlivo vo svojich kategóriách potvrdili rolu favorita na Slovensku.

"Všetci podali kvalitné a hodnotné výkony, ktoré priniesli zaslúžené ´ovocie´ v podobe 1. miesta a zisku víťazného pohára s bilanciou 14-krát zlato, 7-krát striebro a 2-krát bronz zo zúčastnených 14 klubov," uviedol tréner.

Článok pokračuje pod reklamou


Zlato si vybojovali menovite Amélie Selčanová, Nina A. Kuruová, Than Van Khoa, Lukáš Sani, Leo Kyseľ, Alexandra L. Lörinčíková, Ema Klenovičová, Than Lan Anh, Tímea Morová, Ivana Kyseľová a Tomáš Mravec.

V kategórii dvojíc si prvenstvá vybojovali Dominika Kamoďová a Lia Czeneová, Viktória Zboinská a Than Lan Anh, Tamara Morová a Tímea Morová.

Strieborné priečky obsadili menovite Vavro Černák, Lia Czeneová, Marek Kamoďa, Vladimír Alexa, Viktória Zboinská, Tamara Morová a Petra Porubiaková.

Na tretích miestach sa umiestnili Dominika Kamoďová a Urban Černák. Na štvrtom mieste skončil Samuel Turoň.

"Všetkým súťažiacim srdečne gratulujeme za výbornú reprezentáciu a ďakujeme rodičom za ich podporu a pomoc s dopravou na súťaž. Ďalej ďakujene mestu Hnúšťa za podporu, akcia bola realizovaná s finančnou podporou mesta Hnúšťa," dodal Oláh na záver.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross