No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO - JARNÁ CENA: Napriek počasiu padol traťový rekord

Dážď, vietor a predsa traťový rekord. Presne takými to prívlastkami sa môžu popýšiť cyklopreteky Jarná Cena, ktoré sa aj tento rok uskutočnili v obci Jesenské uplynulú nedeľu 5. mája. Cyklistov neodradilo ani daždivé a veterné počasie, aby vytvorili rekord v prejdení 90-kilometrovej trate. Trať, ktorá cyklistov previedla, južnou stranou regiónu Gemer-Malohont, zdolal najrýchlejší pretekár za 2:09 hodiny.

Tým pretekárom a teda absolútnym víťazom sa stal Štefan Nôta, ktorý tento rok hájil farby klubu CK Spartak Tlmače. Za ním skončil jeho tímový kolega Stanislav Béreš a tretí stupeň pretekárskeho Olympu obsadil Tomáš Nagy z klubu Osmos cycling. Na stupeň víťazov sa však postavili aj domáci pretekári z usporiadateľského klubu CK Rimavská Sobota. Kategóriu muži do 18 rokov ovládol Michal Šiminský, za ním skončil Adama Palocsányi. Darilo sa aj Stanislavovi Stupárovi, ktorý si vybicykloval bronz v kategórii muži 19-29 rokov. Domáci mali zastúpenie aj v kategórii muži 40-49 rokov, na najvyšší stupeň víťazov sa v tejto kategórii postavil Štefan Tóth. Kompletné výsledky nájdete TU.

Na štart sa celkovo postavilo 73 pretekárov. Nižšie číslo súťažiacich má zrejme na svedomí nie ideálne počasie. Napriek tomu organizátori hodnotia 5. ročník Jarnej ceny pozitívne. „Tento ročník vyšiel veľmi dobre. Napriek počasiu sa s traťou pretekári popasovali dobre,“ povedal pre Rimava.sk Jozef Juhaniak, riaditeľ pretekov. Ako priblížil, početné zastúpenie bolo aj počas sprievodných podujatí, kde si v nepriazni počasia zasúťažilo 40 ľudí.

Okrúhly 5. ročník cyklopretekov tak nielen nepriaznivým počasím, ale aj účasťou spomedzi (ne)pretekárov v rámci sprievodných súťaží bude jeden z tých pamätných, tak ako sa na malé jubileum patrí.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Majka Pavková


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross