No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO-JESENSKÉ: Dni obce oslávili netradične

11. júla 2017 |  | |

V jednej z najväčších obcí Rimavskosobotského okresu oslávili Dni obce netradične. V poradí už 15. ročník týchto osláv bol pod holým nebom, okrem futbalového turnaja tak aj tribúna bola s bohatým programom a sprievodnými akciami. Takejto oslave prialo aj počasie. Na jednom pódiu postavenom pri futbalovom štadióne pri detskom ihrisku vystúpili postupne žiaci z miestnych škôl, ale aj finalisti Superstar Veronika Danišová a Pavol Kovaliček. Popoludňajší program zavŕšila popová hudobná skupina Desperado z Maďarska, ktorá získala päťkrát zlatú a dvakrát platinovú platňu. Oslavy zakončila hudobná skupina Póker. Podľa slov starostu obce Gabriela Mihályia tribúnu postavili na voľnom priestranstve a nemuseli tak využívať uzavretý Dom kultúry.

Okrem kultúrneho programu od rána súťažili na už tradičnom futbalovom turnaji štyri mužstvá. Víťazom sa stalo družstvo z Tornale, druhé miesto získalo Jesenské, tretie miesto Fiľakovo a na štvrtom skončili futbalisti hrajúci za Gemerskú Hôrku.
„Pohyb ľudí na tomto mieste je oveľa intenzívnejší. K programu sa tak dostali aj tí, ktorí do Domu kultúry bežne nechodia. Našťastie aj dážď nás obišiel,“ povedal pre Rimava.sk starosta, podľa ktorého mali obyvatelia pri pódiu aj možnosť občerstviť sa. V priebehu dňa tu podľa odhadov prešlo 700 až 800 obyvateľov či návštevníkov obce. Ako starosta ďalej spomenul, všetci hostia sú pre neho výnimoční a je aj rád, že pozvanie prijali nielen účinkujúci, ale aj predstavitelia zo štátnej správy, družobného mesta Pétervásár z Maďarska či niektorí starostovia okolitých obcí. „Je to pre mňa vždy potešenie, že prijali naše pozvanie,“ povedal Mihályi, podľa ktorého aj starostovia okolitých obcí mali nahustené programy a ďalšie aktivity či rôzne podujatia.

Starosta zároveň spomenul, že aj keď bývajú oslavy v bežnú sobotu, napriek tomu je ich cieľom, aby z nej urobili jedinečný deň. Ako najväčšia obec na juhu okresu sa podľa Mihályia snažia, aby aj s menšími obcami držali spolu a pokračovali v investíciách, opravách či čerpaní financií z eurofondov. „Zveľaďovanie to nie sú len opravy a nové stavby, musíme meniť aj vlastné postoje. Som plne presvedčený, že len úsilím každého jednotlivca, výchovou a učením, sa môže meniť situácia v rodine, v obci alebo regióne. Keď sa len vyhovárame na okolnosti a nehľadáme riešenia, nikto za nás naše problémy nevyrieši,“ spomenul v príhovore Mihályi a dodal, že je však aj mnoho ľudí, ktorí problémy vidia len v okolnostiach a nie vo vlastných postojoch a zároveň očakávajú, že sa o nich postará starosta.

 

Pozrite si fotogalériu z Dní obce Róberta Mandzáka

 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Róbert Mandzák


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross