No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Kaško prelomil čakanie a po prvýkrát sa stal víťazom pretekov Teatro okolo Malohontu

11. septembra 2022 | | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA - Už tradičné podujatie Teatro okolo Malohontu opäť ovládlo cesty v okolí Rimavskej Soboty. V nedeľu 11. septembra sa na štart na Hlavnom námestí v R. Sobote postavilo celkovo 169 pretekárov, čakala na nich 85 kilometrov dlhá trať.

Suverénnym víťazom sa stal pretekár CK Dukla Banská Bystrica Dávid Kaško, ktorý nevynechal doteraz ani jeden ročník septembrových cyklistických pretekov. "Niekoľkokrát som bol druhý aj tretí, teraz sa to už podarilo konečne vyhrať, takže som šťastný. Bral som tu ako prípravu pred pretekami Okolo Slovenska, ktoré začínajú v utorok. Tiež sa pôjde tretia etapa cez tieto kopce, čiže to bol výborný tréning," uviedol pre Rimava.sk víťaz.

Článok pokračuje pod reklamou


Druhé miesto obsadil minulý rok, keď sa víťazom stal Štefan Nôta a do cieľa prišli takpovediac spoločne. "Tento rok mám lepšiu formu. Teraz sme sa odtrhli na prvom kopci s Tomášom Višňovským a jemu sa na tretej horskej prémii zasekla reťaz. Ja som ho chvíľu ešte čakal, ale dlhšie som už nemohol, čiže odvtedy som až do cieľa išiel sám," doplnil Kaško. Tomáš Višňovský dorazil do cieľa ako druhý.

Ako ďalej dodal jeden z hlavných organizátorov pretekov Marek Urbančok, preteky prebehli v poriadku bez vážnych komplikácií. "Nemám žiadnu vedomosť o nejakom páde. Počasie nám vyšlo. Účasť bola druhá najvyššia v histórii, keď prišlo 169 cyklistov zo štyroch rôznych krajín," opísal Urbančok.

Na adresu víťaza Dávida Kaška povedal, že je rád, že mu to víťazstvo tento rok už neušlo. "Prvý ročník Teatro okolo Malohontu boli aj jedny z jeho prvých pretekov celkovo. Vtedy prišiel do cieľa ďaleko za prvými. Takto sa za osem rokov vypracoval, až sa mu podarilo vyhrať," uzavrel Urbančok s tým, že ďakuje všetkým, ktorí pridali ruku k dielu a pomáhali s organizáciou týchto pretekov.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross