No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Lesík pri R. Zalužanoch opäť patril motorkárom z celého Slovenska

Jednou stopou do Lesíka. Taký bol názov víkendovej motorkárskej akcie pri Rimavských Zalužanoch. Dva dni plné silných strojov, dobrej hudby, zábavy a jedla pritiahli do Rimavskosobotského okresu motorkárov z celého Slovenska. Ale hlavne si prišli uctiť svojich kamarátov, ktorí ich navždy opustili.

Táto nešťastná udalosť stála aj za zrodom tohto podujatia, ktoré v piatok a sobotu (24. a 25. augusta) písalo svoj tretí ročník. „Prišli sme o kamarátov a na ich počesť sme začali organizovať toto stretnutie motorkárov,“ priblížil pre Rimava.sk organizátor akcie Igor Kršák, podľa ktorého však okrem toho chceli využiť nepoužívaný areál pri Rimavských Zalužanoch. Od tej doby areál upravili či zaviedli elektrickú prípojku. „Všetko je to vďaka nezištnej pomoci druhých, za čo im ďakujeme,“ doplnil. Ako poznamenal, na treťom ročníku malo zastúpenie celé Slovensko, teda nielen domáci či motorkári z blízkeho okolia, ale aj z Nitry, Trnavy, Prievidze, Banskej Bystrice a podobne. To, že sa v Lesíku zišla početná komunita motorkárov svedčí aj o obľúbenosti podujatia. Podľa Igora, majú za tri ročníky akcie pozitívne ohlasy. „Každý tu dostane to svoje. Dobrú hudbu, jedlo, spozná nových ľudí a podobne,“ dodal Igor. O tom, že na akcii naozaj každý našiel to svoje svedčí aj program. O dobrú hudbu sa postaralo niekoľko rockových kapiel ako Vlk vo vlaku, Watt, Agata, Nirvana Revival či Pohľad zblízka. Žalúdkom ulahodil divinový či baraní guľáš a rovnako nebola núdza o nové priateľstvá. Ako Igor doplnil, celá akcia sa vždy nesie vo výbornej, rodinnej atmosfére.

A čo pre neho znamená jazda na motorke? „Je to o pocitoch. Je to moja záľuba. Človek musí mať nejaký koníček, ktorému sa venuje a čo ho baví,“ prezradil. Ako spomenul, toto podujatie je pre neho ako dovolenka pri mori. „Pýtalo sa ma pár ľudí, prečo to všetko robíme a ja im stále odpovedám, že niekto celý rok šetrí na dovolenku s rodinou a my si šetríme celý rok, čo to organizujeme, aby sme sa tu stretli,“ povedal Igor.

S jeho názorom súhlasí aj spoluorganizátor z Malého Krtíša Paľo Repa. „Je to pre mňa relax, spoznám aj ďalších ľudí. Dovolenka pri mori tak nehrozí. Slovensko je krásne, treba ho spoznávať,“ ozrejmil s tým, že podstata podujatia tkvie v stretnutí ľudí so spoločnými záujmami, ale aj v zábave či zoznámení sa s novými ľuďmi.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross