No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Malí majstri a remeselníci. Jesenské otvorilo technickú materskú školu

17. júna 2024 | | |  | 

JESENSKÉ – V piatok (14. júna) sa v obci Jesenské konalo slávnostné otvorenie "technickej škôlky", ktorá prináša nové metódy vzdelávania detí. Odbornou garantkou projektu na Slovensku je Iveta Radičová.

Tento významný deň otvorila riaditeľka Alžbeta Mihályiová, národný koordinátor projektu Peter Beck a starosta obce Gabriel Mihály. Podujatie prilákalo mnohých hostí vrátane rodičov detí z materskej školy a poslancov obecného zastupiteľstva v Jesenskom.

Kultúrny program, ktorý pripravili deti z materskej školy, zahŕňal básničky a tance s tematikou rôznych remesiel a povolaní, čo prítomných potešilo i zaujalo. Po slávnostnom otvorení nasledovali tvorivé dielne, kde si rodičia s deťmi a učiteľky mohli vyskúšať výrobu rôznych predmetov podľa metodických postupov technickej škôlky.

Organizátori sa postarali aj o malé občerstvenie pre všetkých účastníkov, čo prispelo k príjemnej atmosfére podujatia.

Zdroj: MŠ Jesenské

Technická škôlka predstavuje nový prístup v predškolskom vzdelávaní. Zameraná je na rozvoj technických a praktických zručností detí. Cieľom je, aby sa deti už od útleho veku zoznámili s rôznymi technickými činnosťami a rozvíjali svoje manuálne schopnosti, čím sa podporuje ich kreatívne myslenie a pripravujú sa na budúce profesie.

Riaditeľka Alžbeta Mihályiová uviedla: "Technická škôlka je projekt, ktorý má potenciál zmeniť spôsob, akým pristupujeme k predškolskému vzdelávaniu. Sme veľmi hrdí na to, že môžeme ponúknuť deťom tento nový spôsob učenia a veríme, že im to poskytne pevné základy pre ich budúci rozvoj."

Slávnostné otvorenie tohto zariadenia bolo významným míľnikom a všetci prítomní odchádzali s pocitom, že sú súčasťou niečoho výnimočného.


PR článok
Rimavu číta viac ako 100 000 ľudí mesačne, odprezentuj svoju firmu aj ty. Kontakt: [email protected]


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross