No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Matkou roka sa stala odvážna a obetavá Eva Liptayová

Zdroj: Mesto Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Eva Liptayová z Hrnčiarskych Zalužian si vzácne ocenenie prevzala z rúk primátora mesta Jozefa Šimka na slávnostnom podujatí, ktoré sa konalo v pondelok (13. mája) v divadelnej sále Domu kultúry. Zorganizovalo ho Krajská organizácia Únie žien Slovenska (ÚŽS) a Mesto Rimavská Sobota.

Ako na svojej stránke informovalo mesto, podujatia sa zúčastnili predstavitelia štátnej správy, samosprávy, verejného a kultúrneho života z mesta a regiónu, ako aj primátor Jozef Šimko a podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha.

Evu Liptayovú navrhla na toto ocenenie Okresná organizácia ÚŽS v Rim. Sobote. Ocenenie a kyticu kvetov jej na pódiu okrem primátora Jozefa Šimka odovzdala aj predsedníčka Krajskej organizácie ÚŽS Helena Husárová.

Článok pokračuje pod reklamou


V rámci slávnostného podujatia boli ocenené aj ďalšie ženy-matky, ktoré si vyslúžili ocenenia za významné prínosy v oblasti školstva, zdravotníctva, štátnej služby a spoločenského života. Ocenená bola Jana Vančíková za prácu v sociálnych službách, Magdaléna Pisárová za dlhoročnú a obetavú prácu v zdravotníctve, Marta Müllerová za dobre vykonanú prácu a roky venované v železničiarskej profesii, Anna Kasarová za dlhoročnú prácu na Slovenskej pošte a nezištnú pomoc iným, Edita Hutková za dlhoročnú prácu v policajnom zbore, Jana Lacíková za prácu vo zväze telesne postihnutých, Ľubica Kubiňáková za prácu v školstve a pri výchove mladej generácie, Monika Kočišová za dlhoročnú prácu v službách pre občanov, Fedora Očkajáková za dlhoročnú prácu v školstve a pri výchove mladej generácie a Margita Pilčíková za dlhoročnú prácu v Únii žien Slovenska.  

Matka roka Eva Liptayová sa narodila v roku 1954 v Rimavskej Sobote. Základnú školu navštevovala na Teplom Vrchu, v roku 1973 ukončila Strednú zdravotnú školu v Lučenci, kde vyštudovala za detskú sestru. Hneď po skončení školy nastúpila pracovať na detské oddelenie nemocnice v Rim. Sobote. Ako 21-ročná sa vydala a časom sa stala matkou štyroch synov. Od roku 1979 pracovala na Obvodnom zdravotnom stredisku v Ožďanoch, kde zotrvala až do roku 2019. Podľa slov jej okolia bola vždy pracovitá, skromná žena s veľkým srdcom. Pomáhala svojim blízkym aj druhým ľuďom. Ako sestrička aj mimo svojej služby bola ochotná pomôcť každému chorému, ktorý potreboval aj v nočnú hodinu pichnúť injekcie. Popri práci sa 13 rokov starala o svoju mamu a neskôr o ťažko chorého manžela, ktorý ju opustil v roku 2021. Popri starostiach a ťažkostiach života ale nikdy nestrácala optimizmus. Jej rodina je pre ňu silným a požehnaným darom. Je láskavou starou mamou pre osem vnúčat, aktívne pracuje v Únii žien Slovenska, Jednote dôchodcov a Slovenskom zväze protifašistických bojovníkov. Vo voľnom čase veľa pracuje v záhrade, má rada ručné práce, rada číta a lúšti krížovky.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross