No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Medzi európskou špičkou zbierali cenné skúsenosti aj športovkyne z Hnúšte

3. júla 2024 | | | |  | 
Zdroj: Taekwondo klub Hnúšťa

RAKÚSKO/HNÚŠŤA – Na Austria Open poomsae G1 v Rakúsku sa stretla európska špička taekwondistov. Slovensko a Slovenskú asociáciu taekwondo WT reprezentovali športovkyne z Hnúšte.

V kategórii juniorky bola úspešná Tímea Morová, ktorej sa podarilo postúpiť z 13. miesta do semifinálového kola. "Avšak v silnej konkurencii súperiek na záver obsadila celkovo z 57 súťažiacich pekné 27. miesto," uviedol jej tréner Maroš Oláh.

Jej sestre, Tamare Morovej, sa tentokrát nepodarilo prebojovať cez silnú konkurenciu a postúpiť do základného kola.

Článok pokračuje pod reklamou


"Našej favorizovanej seniorke Ivane Kyseľovej, žiaľ, šťastie neprialo i napriek dobrému štartu. V závere svojej súťažnej zostavy v dôsledku straty rovnováhy pri náročnom kope došlo k zraneniu, a to ovplyvnilo celý jej výkon, ktorý bodovo nestačil na postup do semifinálového kola so súperkou z Poľska," doplnil tréner.

Ďalšou súťažiacou za Taekwondo klub Hnúšťa bola seniorka do 30. rokov Petra Porubiaková, ktorá mala súperku z Holandska a rozhodcovia im pridelili za súťažné zostavy rovnaké body.

"Nakoniec rozhodla v bodovaní celková prezentácia oboch súťažiacich a vyhrala súperka z Holandska. Gratulujeme všetkým štyrom dievčatám za peknú reprezentáciu a Ivane Kyseľovej prajeme skoré zotavenie," doplnil tréner.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross