No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Mestskou záhradou sa niesla country atmosféra

perex-western-dayUplynulá sobota sa niesla v znamení country atmosféry. V Mestskej záhrade pri Amfiteátri sa uskutočnil obľúbený Westernový deň, ktorý je súčasťou kultúrneho leta HOT ART – umenie v uliciach mesta Rimavská Sobota. Ako pre Rimava.sk uviedla organizátorka Tatiana Koniarová z Mestského kultúrneho strediska, tento rok bolo v deň podujatia pekné počasie a prevládala dobrá atmosféra, keďže sa do súťaží zapájali deti aj dospelí. Celkovo sa udalosti zúčastnilo približne štyristo ľudí.

Pestrý program podujatia zahŕňal mnoho aktivít, hudbu, tanec a nechýbalo ani celodenné občerstvenie a westernové špeciality. Pre deti boli tento rok pripravené aj akcie v podobe nafukovacieho hradu či trampolín, a rôzne súťaže, za ktoré boli odmenené sladkosťami.

Obľúbenými atrakciami návštevníkov sú najmä ryžovanie zlata, lasovanie, streľba, jazda na koňoch či vozenie na koči. Vystúpilo aj Sokoliarstvo Kanát, ktoré sa zaoberá výcvikom a predvádzaním dravých vtákov. Deti sa mohli s nimi odfotiť a vyskúšať si, ako dravce pristávajú na ruke. Zúčastnení mali tiež možnosť pozrieť si ukážky country tancov a rôzne westernové scénky zo života na divokom západe v podaní Túlavých vlkov, ktorí predvádzajú svoje vystúpenia po celom Slovensku. V popoludňajších hodinách vystúpili rimavskosobotské country skupiny – Elektrum a Bluetrend.

Akciu zorganizovalo Mestské kultúrne stredisko s podporou Fondu na podporu umenia, BBSK a miestnych podnikateľov.

Podujatia venované tým najmenším však pre toto leto neskončili. Pre deti sú ďalej pripravené divadelné predstavenie Bratia Grimmovci (24. 7.) , koncerty kapiel Alma (HU, 14. 8.) a Paci pac (11. 9.) a originálna séria tvorivých dielní v Mestskej galérii s názvom Letná detská univerzita (august). Rockerov potešíme festivalom One day fest (29. 7. 2016), v rámci ktorého privítame maďarskú legendu Pokolgép, českú kapelu Alkehol, Ramchat, Before the Zero day, Pseudosapiens, Sons a kapelu, ktorú si fanúšikovia zvolia hlasovaním. Milovníkom krásnej hudby zahrá 19. 7. sláčikové Muchovo kvarteto a mladá pianistka Bibiana Miškolciová (13. 9.). Medzi hudobné lahôdky patrí určite ešte koncert v súčasnosti veľmi obľúbenej kapely Korben Dallas, s ktorou si zahrá aj Zuzka Mikulcová Band (19. 8.), koncert Lipa a Lasica, ktorý je naplánovaný na piatok 26. 8., Návrat Honza Nedvěda (18. 9.) a veľkým prekvapením bude akustický koncert IMT Smile (2. 9. 2016). Tradične aj tento rok zavíta do Rimavskej Soboty Bažant kinematograf (streda 3. – sobota 6. 8.) s vynikajúcimi českými a slovenskými filmovými titulmi: Kobry a užovky, Wilsonov, Stratení v Mníchove, Eva Nová. Záver HOT ART-u bude patriť divadelnej komédii Ach Rómeo, ach Júlia (30. 9. 2016).

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross