No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ FOTO: Mimoni, jarmočníci a bohatý sprievodný program. Začali sa Dni mesta

Stánky s rôznymi dobrotami, remeselnými výrobkami a iným jarmočným tovarom. Vôňa pečených klobás či mäsa a na pódiu v centre námestia bohatý sprievodný program. To sú Dni mesta Rimavská Sobota, ktoré sa dnes, 5. mája, začali a potrvajú až do sobotňajšieho popoludnia.

Úvod prvého dňa osláv patril najmä deťom. Na Hlavnom námestí si tí najmenší pozreli predstavenie Tárajko a Popletajka. Nechýbali obľúbení mimoni, s ktorými si deti aj trocha zacvičili. Ďalší program pod názvom Deti mestu bude patriť prezentácii aktivít našich ratolestí z materských a základných škôl. O 13:00 hod. je pripravená módna prehliadka Evy Paprčkovej, po ktorej sa ukážu záujmové krúžky CVČ Relax Rimavská Sobota. Ako ďalej Rimava.sk informovala riaditeľka MsKS Milana Jutková, atmosféra vygraduje vystúpením rockovej kapely Mobilmánia z Maďarska, ľudovou zábavou v podaní Kollárovcov a pre mladých je pripravený koncert populárneho rappera Rakbyho s kapelou.

Atmosféru zo začiatku Dni mesta si môžete pozrieť v tomto videu.

Druhý deň bude mať podľa jej slov sviatočnejší nádych. Predpoludním zahrá dychový orchester TORS, za ním bude nasledovať svätá omša s posvätením nového organu v rímskokatolíckom kostole. „Po jej ukončení všetkých pozývame na vystúpenie obľúbenej dvojice Duo Jamaha, ktoré na pódiu vystrieda country kapela Bluetrend. Program uzavrie orchester a zbor miestneho súkromného konzervatória. Všetky produkcie sa uskutočnia na Hlavnom námestí zdarma,“ zhrnula najdôležitejšie informácie pestrého diania Milana Jutková.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross