No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na Deň detí si pestrý program pre najmenších pripravili v knižnici, školách aj materských školách

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dnešný deň (1. júna) patrí na celom svete deťom. Pri tejto príležitosti si inštitúcie v našom meste opäť pripravili pre najmenších nezabudnuteľný program.

Knižnica Mateja Hrebendu spolu s Hvezdárňou v Rimavskej Sobote si pre rodiny s deťmi, ale aj kolektívy materských a základných škôl pripravili Deň s planétami v knižnici. Nádvorie knižnice zdobila od rána obrovská 3D zemeguľa a pripravené boli aj tvorivé dielne, súťaže a hlavolamy. Celodenný program pokračuje o 20:00 v hvezdárni, kde bude 3D zemeguľa aj nasvietená a záujemcovia budú môcť pozorovať planéty.

Článok pokračuje pod reklamou


Pegagógovia zo Základnej školy Š. M. Daxnera si pre svojich žiakov pripravili celodenný zábavný program. Kolektívy tried spolu od rána navštevovali stanovištia, na ktorých ich čakali zábavné úlohy, súťaže, maľovanie na tvár, skákací hrad a športové aktivity. Tie budú pokračovať aj poobede, kedy si sily na futbalovom turnaji zmerajú žiaci, ktorí prejavili záujem o účasť.

Aj deti z Materskej školy na Rybárskej ulici si užili nádherný deň plný zábavých aktivít, ktoré im spríjemňovali pani učiteľky prezlečené v kostýmoch. "Dali sme si záležať na tom, aby mali deti nezabudnuteľný deň. Od rána sme im pripravovali rôzne aktivity, podarilo sa nám vybaviť aj skákací hrad a samozrejmosťou je aj darček pre každé dieťa. Hračky dostane aj každá trieda osobitne, čo sa nám podarilo vďaka sponzorom a zdrojom od rodičov, začo im veľmi pekne ďakujem," uviedla pre portál Rimava. sk riaditeľka materskej školy Erika Václavíková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross