No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na Deň Zeme dobrovoľníci v obciach vyzbierali stovky vriec odpadu

Uplynulá sobota patrila aj medzinárodnému Dňu Zeme. Ten si obce v Mikroregióne Rimava a Rimavica pripomenuli zbieraním odpadkov. Do akcie sa zapojilo viac ako 170 dobrovoľníkov, ktorí celkovo vyzbierali stovky vriec odpadu.„Prišiel každý, komu záleží na životnom prostredí a nie je mu ľahostajný povaľujúci sa odpad na zemi. Zbierali všetky vekové kategórie, od najmenších po najstarších dobrovoľníkov,“ uviedla pre Rimava.sk Henrieta Struhárová, manažérka Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ktorý organizoval túto dobrovoľnícku akciu. Na v poradí 10. ročníku akcie sa zúčastnili dobrovoľníci z obcí Čerenčany, Hrachovo, Kociha, Kružno, Nižný Skálnik, Rimavské Brezovo, Rimavské Zalužany, Sušany, Veľké Teriakovce a Vyšný Skálnik. „Zapojili sa aj žiaci Základnej školy Sama Vozára v Hrachove a deti z Detského domova v Hrachove,“ doplnila Struhárová.

Podľa jej slov sa vyzbieralo viac ako 215 vriec odpadu, 1 veľkoobjemový kontajner a 1 nákladné auto. Ako priblížila, najviac odpadu tvorili plastové fľaše, igelitové sáčky, obaly z potravín, konzervy, plechovky, polystyrén a nepotrebné pneumatiky. „Ľudia by sa mali naučiť separovať odpad podľa druhu: plasty, sklo, papier. Zahadzovať odpad by mali do smetných košov a nie na zem. Pretože Zem a samotná príroda má slúžiť ľuďom k dobru a k úžitku,“ avizuje manažérka a dodáva, že v rámci tohto ročníka si túto dobrovoľnícku akciu usporiadajú v sobotu, 29. apríla, aj obce Ožďany a Rimavská Baňa.

Samozrejme ani tento rok nechýbala odmena pre účastníkov. „Na hladných dobrovoľníkov čakal guláš, na ktorom si už tradične pochutili v obci Kociha,“ poznamenala Struhárová, ktorá v mene organizátorov ďakuje spolupracujúcim subjektom a hlavne všetkým dobrovoľníkom, ktorí venovali svoj voľný čas a spravili tak dobrý skutok. „Svojou prácou tak prispeli k zlepšeniu životného prostredia a ukázali, že im nie je ľahostajný svet okolo nich.“

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Mikroregión Rimava a Rimavica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross