No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na jubilejnom ročníku vyhodnotili najlepších športovcov aj funkcionárov

oztk1Rimavskosobotský dom kultúry patril najlepším športovcom za uplynulý rok 2015. Počas 50. ročníka si za svoje športové výsledky prevzali v piatok, 26. februára, ocenenia najlepší jednotlivci a kolektívy z okresu Rimavská Sobota a Revúca. V jednotlivých kategóriách bolo nominovaných takmer 50 športovcov a kolektívov, za svoju prácu bolo ocenených aj približne 20 trénerov a funkcionárov. Vyhodnotenie športových úspechov zorganizovalo Okresné združenie telesnej kultúry (OZTK), Banskobystrický samosprávny kraj a mesto Rimavská Sobota.

predseda OZTK Dezider Balajthy

predseda OZTK Dezider Balajthy

Podľa predsedu OZTK Dezidera Balajthyho je pre nich jubilejný ročník rovnaký ako tie predošlé, aj keď tomuto venovali viacej pozornosti a pozvali a ohodnotili aj starých funkcionárov. „Mali dobrý pocit, že sme ich pozvali aj ohodnotili. Tešili sa z toho a keď nám to povedali, aj nám to dobre padlo,“ povedal pre Rimava.sk Balajthy, ktorý ocenil pomoc pri organizácii všetkých kolegov. Podľa dlhoročného člena výkonného výboru a podpredsedu OZTK Štefana Szánta je z roka na rok menší počet nominovaných športovcov. V niektorých kategóriách bolo podľa neho málo nominovaných športovcov, takže pri hodnotení vychádzali z výsledkov, ktoré dosiahli. „Zvlášť kladieme dôraz na úspešné pôsobenie na medzinárodných súťažiach a podľa mňa to bolo hlavné kritérium, až na kolektívne športy kde sme cenili v ťažkých podmienkach úspech žiakov, futbalistov MŠK,“ doplnil Szántó, podľa ktorého veľmi málo tunajších mužstiev pôsobí v najvyšších súťažiach.

Ceny udelili týmto športovcom:

Kategória: žiaci

1. miesto: Bruno Kóšik – TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota

2. miesto: Viktória Kormošová – Lukostrelecký Klub Bašta - Bástya Íjász Klub, Hnúšťa

3. miesto: Damien Pavol Frgolec - Falcon TKD klub Rimavská Sobota

Kategória: technické športové činnosti

1. miesto: Ondrej Cerovský – šprint motocykle

2. miesto: Tibor Figei – streľba Comars strelecký klub Rimavská Sobota

3. miesto: Michal Zeman – šprint motocykle

Oblastný futbalový zväz Rimavská Sobota udelil cenu fair play Vojtechovi Gálovi z ŠK Bátka, ktorý na majstrovskom futbalovom zápase pomohol svojmu kolegovi trénerovi, ktorý dostal srdcový záchvat, oživoval ho až do príchodu zdravotnej služby. Za zásluhy o rozvoj futbalového športu bol ocenený Attila Hacsi, IIgor Antalík a Jozef Paršo.

Kategória: dorast *

1. miesto: Marián Kosoň - Zápasnícky oddiel Lokomotíva Rimavská Sobota, Hrachovo

2. miesto: Orsolya Farkašová, Tomáš Baka – tanec Klub tanečného športu Impulz pri OZ Sorima Rimavská Sobota

3. miesto: Patrik Boršoš TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota

Kategória: dospelí

1. miesto: Roland Brosman – kulturistika Roland fitnes Rimavská Sobota

2. miesto: Árpád Arpád Bunjatov – Karate Klub Revúca

3. miesto: Miroslav Bitala – Falcon TKD klub Rimavská Sobota

Ocenenia Okresného združenia telesnej kultúry Rimavská Sobota získal jubilant, 71 ročný Dionýz Szogedi, olympionik, atletika LOH Helsinky kde získal bronzovú medailu.

Odmenení boli zároveň aj bývalí predsedovia OZTK Ján Dovala, František Vaš a Ján Čilík ako aj tréneri a funkcionári – za volejbal Štefan Baláž, za stolný tenis Stanislav Hartwig, jazdectvo Miloš Hronček, vozatajstvo Ladislav Tömösváry, džudo Juraj Svoreň, taekwondo Peter Úrek, zápasenie Jozef Radnóti, viacboj Igor Antal, turistika Štefan Štefánek, atletika Vladimír Kobelovský, plávanie Juraj Husár, hokej Jozef Oštrom, futbal Gejza Tóth, FK Jesenské, kolky Ladislav Fekete, bedminton Ivan Majorský, streľba Alexander Szabó, lukostreľba Tibor Lévay.

Kategória: kolektívy

1. miesto: Kolektív žiakov U15 – futbal MŠK Rimavská Sobota

2. miesto: Plavecký klub Rimavská Sobota

3. miesto: Lukostrelecký Klub Bašta - Bástya Íjász Klub

Ocenenie OZTK odovzdali primátorovi Rimavskej Soboty Jozefovi Šimkovi, predsedovi BBSK Marianovi Kotlebovi a poslancovi NR SR, BBSK, primátorovi Hnúšte Michalovi Bagačkovi za podporu rozvoja športu v oblasti Gemera-Malohontu.

Zdroj: Rimava.sk

  • 17:30 hod. V texte bolo upravené poradie ocenených v kategórii dorastu.

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross