No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na Majstovstvách Slovenska v hode telefónom bojovalo o výhru až 500 súťažiacich

Zdroj: Lukáš Pelc - oficiálna stránka

LUČENEC – Druhý ročník Majstrovstiev Slovenska v hode telefónom (MSvHT), ktoré organizuje spoločnosť Mobilonline, bol mimoriadne úspešný.

Na akcii, ktorá sa konala v uplynulú sobotu (19. augusta) na lučeneckom futbalovom štadióne, súťažilo o prvensto až 500 "hádzajúcich" v štyroch kategóriách. Súťažili deti do 7 rokov, nad 7 rokov, muži aj ženy a na hádzanie poslúžili staré mobilné telefóny Nokia 3310 obalené v lepiacej páske. Vydarené podujatie, ktoré moderoval Lukáš Pelč, privítalo vyše 2 000 návštevníkov. Všetci si užili deň plný zábavy a sprievodných podujatí.

Na pódiu sa predstavila speváčka Lenka Piešová a najmenších potešila aj Šaška Baška, skákacie hrady či maľovanie na tvár, pripravené boli aj stánky s chutným občerstvením. Okrem víťazov si hodnotné ceny odniesli aj súťažiaci, ktorí sa zapojili do tomboly.

Článok pokračuje pod reklamou


MSvHT mali ale okrem zábavného, aj ekologický rozmer, ktorý je pre firmu Mobilonline veľmi dôležitý. Dobrovoľníci mohli priniesť nefunkčný a nepotrebný elektroodpad, čím sa zamedzilo tomu, aby skončili na skládkach alebo v komunálnom odpade. V sobotu sa vyzbieralo vyše 1 000 nepotrebných mobilných telefónov.

Viťazom v kategórii muži sa stal Adam Antalec, ktorý hodil mobil do diaľky s hodnotou 75,8 metra a vytvoril tak nový rekord. Na druhom mieste sa umiestnil Martin Bezák a na treťom Adam Tkáč. Medzi ženami bodovala na prvom mieste Tereza Vešperová, ktorá hodila 58,6 metra, druhé miesto získala Lenka Gunišová a tretie Leona Červenková.

Medzi deťmi v kategórii do 7 rokov si víťazstvo vybojoval Paťko Valentíny, ktorý hodil 12 metrov, na druhom mieste sa umiestnil Michal Cirák a na treťom Adam Bystriansky. Kategóriu detí nad 7 rokov vyhral Dávid Poliak s hodnotou 45,3 metra, za ním sa umiestnili Žigmund Gál a Jakub Csovari.

Podujatie bolo organizované v rámci X. Lučenského hodovania, ktoré sa konalo uplynulý víkend.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross