No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na Muránskej planine otvorili nový zážitkový chodník Sviniarky

Zdroj foto: OOCR Gemer

PREDNÁ HORA – V krásnej prírode turisticky obľúbenej lokality Predná Hora, na okrajoch obcí Muráň a Muránska Huta, bol slávnostne otvorený nový interaktívny edukačný chodník Sviniarky.

Ako informoval Viktor Brádňanský z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Gemer (OOCR), táto oblasť je bohatá na prírodné krásy, čo viedlo aj k myšlienke vytvorenia náučného chodníka, ktorý zážitkovou a hravou formou umožní návštevníkom bližšie spoznať miestnu flóru a faunu.

Projekt zážitkového chodníka Sviniarky vznikol v spolupráci OOCR GEMER a bol spolufinancovaný Rozvojovou agentúrou Banskobystrického samosprávneho kraja vo výške takmer 9-tisíc eur. Zážitkový chodník návštevníkov zavedie lesnou cestou z Prednej Hory do malebnej obce Muránska Huta cez lúky Sviniarky, na ktorej sa naskytnú nádherné výhľady na Stolické vrchy, ktoré očaria v každom ročnom období.

Článok pokračuje pod reklamou


Na trase náučného chodníka sú osadené rôzne tematicky zamerané infopanely, ktoré priblížia čaro prírody a života v nej. Návštevníci si môžu pozrieť neobsadené včelie rámiky, “megahmyzí” domček, či objaviť stopy zvierat Muránskej planiny.

Spomienku na prechádzku chodníkom si môžu zvečniť na panoramatickom fotopointe s výhľadom na Zdychavské lazy alebo pri príjemnom piknikovom mieste – polkruhovom sedení s výhľadom na lúky Osiská a Košariská.

“S otvorením edukatívneho chodníka Sviniarky spúšťa Región Gemer na svojom Instagrame aj letnú súťaž o wellness pobyty v Apartmánoch Planina a rekreačnom zariadení Predná Hora. Podmienky súťaže sú veľmi jednoduché, stačí sa prejsť chodníkom a urobiť si fotku. Záujemcovia nájdu všetky informácie na webovej stránke a sociálnych sieťach Región Gemer," dodal Jaroslav Hric, výkonný riaditeľ OOCR GEMER. 

Prechádzka edukatívnym chodníkom je nenáročná. Vedie lesnou cestičkou, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi aj starších ľudí. „Zážitkový chodník Sviniarky dopĺňa ponuku turisticky zaujímavých miest, ktoré sa v prostredí Národného parku Muránska planina a jeho blízkeho okolia nachádzajú. Návštevníci si tak môžu výlet na obľúbené sysľovisko, Muránsky hrad, či inú zaujímavú lokalitu Muránskej planiny doplniť aj o prechádzku týmto zážitkovým chodníkom,“ uviedol podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Mikuláš Pál.

Ako doplnil, od vzniku Rozvojovej agentúry BBSK bolo v regióne Gemer a Malohont podporených viac ako 30 projektov, ktorých cieľom je rozvoj cestovného ruchu v regiónoch Banskobystrického kraja.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross