No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na najväčší amatérsky turnaj Mercedes-Benz Koro Cup si prichádzajú zahrať stále noví hráči

Na najväčší amatérsky tenisový turnaj vo štvorhre na Slovensku pre neregistrovaných hráčov Mercedes-Benz Koro Cup si každým rokom chodievajú zahrať stále noví a noví hráči. O prvenstvo sa uplynulý víkend snažili zabojovať aj domáci športovci z Rimavskej Soboty. Podľa Františka Feketeho, predsedu Mestského tenisového klubu Rimavská Sobota, sa však víťazom stal každý, kto sa turnaja zúčastnil. Tí najviac súťaženia chtiví zabojovali o zapožičanie Mercedesu na víkend. V mužskej štvrohre sa podľa Feketeho víťaznou dvojicou stal Kolár/Rafai, ktorí vo finále zdolali dvojicu Cupál/Vasilko 6:3. „Víťazi tu boli prvýkrát. Jeden pán tu hral aj predtým a doniesol si druhého hráča," poznamenal. Domáci tenisti vybojvali tretie miesto, otec so synom Lecső/Lecső a Ďurica/Sonta. Celkovo z Rimavskej Soboty bolo asi 15 párov, čo organizátorov teší.

Víťazi mixu boli Kopčan/Gabčanová, ktorí zdolali 6:3 vo finále dvojicu Angyal/Bálintová. Tretie miesto vybojovala dvojica Lecső/Pospíšilová a Urda/Urdová, všetci z Rimavskej Soboty. V semifinále Kopčan/Gabčanová nabili dvojicu Urda/Urdová 6:3 a Angyal/Bálintová nabili dvojicu Lecső/Pospíšilová 6:1. Kvôli dažďu nehrali popoludní asi hodinu a štvrohra mixu sa dohrávala pri umelom osvetlení.

Cenu útechy tento rok vyhrala dvojica Andrejko/Bodnár z Maďarska. „To hrajú dvojice, ktoré vypadli v prvom kole," dodal Fekete.

Celkovo na celodennom turnaji v rimavskosobotskej mestskej záhrade odohralo 7. septembra zápasy 41 mužských dvojíc a 22 párov v mixe.
Hráči podľa Feketeho prišli z celého Slovenska, noví hráči boli z Popradu, Topolčian, Spišskej Novej Vsi. „Dokonca aj z Budapešti tu bol známy soprán-saxafonista Szentmátron Imre čo má rád tenis. Zahral si a hral aj semifinále a je veľmi známa osobnosť v Maďasku," poznamenal Fekete. Zároveň dodal, že koncom tejto sezóny ich ešte čaká Fero Cup a potom záver sezóny pre domácich hráčov.

Súčasťou bola aj prezentácia produktov sponzorov a áut značky Mercedes. Turnaj, ktorí organizátori pripravili už deviaty rok robia na podporu a zviditeľnenie tenisu, víťazom v štvorhre a mixe zapožičajú štyri autá.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross