No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Na štadióne vo Fiľakove pribudla nová šatňa aj ošetrovňa

15. marca 2023 | | |  | 
Foto: Archív MsÚ Fiľakovo

FIĽAKOVO – Na štadióne FTC pribudla nová šatňa pre hostí aj ošetrovňa. Samospráva na tento účel získala dotáciu zo Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Informovala o tom hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová s tým, že v najbližších týždňoch ešte pribudne obnovená šatňa pre domácich.

Viceprimátor mesta a prezident OZ FTC Attila Visnyai povedal, že prebudovanie šatní a vytvorenie ošetrovne bolo potrebné kvôli postupu futbalového oddielu do novej III. ligy Východ.

Článok pokračuje pod reklamou


„Šatne neboli v zlom stave ani doteraz. Problém však bol, že veľkostne nespĺňali štandardy SFZ na novú III. ligu, preto sme museli vybúrať priečky a vytvoriť miestnosť o veľkosti 25 m2 s 20 sedacími miestami. Tiež toalety mali hostia a domáci spoločné na chodbe, čo bolo nevyhovujúce. Vybudovali sme preto nové sociálne zázemie priamo pri šatni s presným počtom hygienických zariadení a spŕch podľa požiadaviek SFZ,“ ozrejmil Visnyiai.

Zväz podľa jeho slov vyžadoval aj vytvorenie novej ošetrovacej miestnosti so sociálnym zázemím. „Slúžiť bude na prvotné ošetrenie nielen hráčov, ale v prípade potreby aj divákov či štábu.“ Šatňa pre hostí i ošetrovňa sú už hotové, v najbližších týždňoch dokončia projekt rekonštrukciou šatne pre domácich. „Pokiaľ všetko pôjde podľa plánov, hotová by mala byť do konca apríla," prezradil prezident FTC.

Mesto na projekt získalo 10-tisíc eur od SFZ a spolufinancovalo ho vyše 3-tisíc eurami. Práce realizovali Verejnoprospešné služby mesta Fiľakovo, ktorých zamestnanci v posledných rokoch počas zimných mesiacov pracovali na postupnej obnove interiéru budov na štadióne.

Článok pokračuje pod reklamou


Zrekonštruovali kancelárie, zasadaciu miestnosť, priestory pre rozhodcov, chodby so schodiskom či ubytovacie priestory pre hráčov a trénera. Mesto tiež komplexne zrekonštruovalo telocvičňu.

„Posledným projektom sa postupne chýlime ku koncu obnovy interiérov. V budúcnosti sa budeme musieť zamerať na strechu a exteriér,“ uzavrel Visnyai.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross