No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Najkrajšou nepočujúcou Slovenkou je Tisovčanka Lýdia

16. septembra 2013 |  | | |

Lydka Svobodova, Miss nepočujúca 2013Najkrajšou nepočujúcou slečnou na Slovensku je od soboty 26-ročná Lýdia Svobodová z Tisovca. Stala sa víťazkou súťaže krásy, ktorá sa konala v Žiline, v rámci Medzinárodného dňa nepočujúcich. Rimava.sk o tom informoval Tisovčan Dušan Kojnok. Ako spomenul, tisovské "želiezko v ohni" rozžeravilo prítomných a porotu natoľko, že Lýdia oprávnene získala spomedzi dvanástich finalistiek najhlavnejšiu trofej a stala sa Miss Nepočujúca Slovenska 2013.

Ako pre Rimava.sk prezradila mamička víťazky Marta Svobodová, z úspechu dcéry na súťaži sa veľmi tešia, hoci podľa jej slov boli všetky dievčatá krásne. Okrem promenády v šatách a plavkách sa súťažiace predstavili aj vo voľnej disciplíne, kde dominoval tanec a pantomíma. Lydka vystúpila ako mažoretka. „Vypálilo jej to úžasne. Bola šťastná,“ povedala hrdá mamina a dodala, že víťazstvo je pre jej dcéru aj veľkým záväzkom, keďže postupuje na svetovú súťaž Miss nepočujúcich a do desiatich mesiacov sa má naučiť medzinárodné posunky. Zatiaľ nie je jasné, kde sa súťaž bude konať, rozhoduje sa medzi Slovinskom a Brazíliou. "Ešte nevieme, kam pôjdeme," povedala Marta Svobodová a dodala, že posledná svetová Miss nepočujúcich bola v Prahe, so zastúpením takmer tridsiatich krajín.

Mladá Lýdia nie je len krásna, ale aj šikovná. Ukončila oba stupne štúdia hry na klavír na základnej umeleckej škole, niekoľko rokov bola mažoretkou. Hoci ju postihla 100-percentná strata sluchu, rytmus vníma telom. Napriek svojmu hendikepu úspešne absolvovala vysokoškolské štúdium.

"O tom, že cena pre najkrajšiu nepočujúcu je v správnych rukách, sa môžete presvedčiť z pridaných fotografií," uviedol Dušan Kojnok, ktorý nám sprostredkoval niekoľko obrázkov z priebehu súťaže.

[nggallery id=1162]

Zdroj: Rimava.sk  FOTO: František Urban (súkromný archív víťazky)


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross