No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Obľúbený Beach Volley Cup už pozná víťaza 10. ročníka turnaja

Slnko, voda, piesok. To je základ pre milovníkov plážového volejbalu. A tieto podmienky spĺňa aj areál v rekreačnej oblasti Kurinec, kde sa už po 10-ty krát stretli nielen profesionáli, ale aj rekreační nadšenci tohto letného športu. V dvoch skupinách si svoje sily zmeralo 19 tímov a pod sieťou sa celkovo vystriedalo až 69 hráčov z blízkeho i menej blízkeho okolia. Okrem slnečného počasia dobrú atmosféru dotvárali aj desiatky divákov. A kto to dotiahol až na stupeň víťazov?

Pred tým sa ale patrí zhodnotiť tento jubilejný ročník volejbalového turnaja, ktorý každoročne hlási plné kapacity hráčov. Ako uviedol pre Rimava.sk Tibor Bódy, jeden z organizátorov, tento ročník hodnotí veľmi kladne. „Bol veľmi úspešný. Počasie nám prialo,“ priblížil Bódy. Tých svojich na palubovke prišli povzbudiť i desiatky divákov. Podľa Bódyho sa na turnaj hlásia nielen domáce tímy, ale aj družstvá z okolia a tak Beach Volley Cup na Kurinci je každým rokom hráčsky naplnený. Ako však Bódy priznal, trocha ho mrzí, že sa na turnaj hlási menej profesionálnych tímov, ktorých by radi privítali vo väčšom množstve. Na strane druhej si svoje sily pod sieťou dostatočne preveria hráči B-skupiny.

A ako dopadol 10.ročník turnaja? Ako už bolo vyššie spomenuté, Beach Volley Cup bol rozdelený do dvoch skupín, A a B skupina. V A-skupine sa stretli profesionáli. Ako ďalej Bódy informoval štvrté miesto si odniesol tím Golf plus, na bronzovom treťom mieste skončili Marošove esá, druhá priečka patrila Bača tímu a prvenstvo opäť obhájil tím Best Automax. B skupina, ktorá patrila rekreačným nadšencom tohto športu, sa karty zamiešali takto: tesne pred stupňom víťazov, teda na štvrtom mieste, skončil tím Polep.sk, na bronzovú priečku sa postavili Sojky, druhé miesto patrilo ASPE beach tímu a víťazom kategórie sa stal tím Markízy. * Podľa členky víťazného tímu Zuzky Zagyiovej sa na tomto turnaji stretáva väčšina milovníkov volejbalu a v okolí je snáď jediný beach. „Aj tí čo sa odsťahovali medzičasom z Rimavskej Soboty tak prídu na turnaj,“ priblížila pre Rimava.sk Zuzka, ktorej tím „Markízy“ odohral na turnaji sedem zápasov. Ako spomenula, takto v trojici hrali po prvý krát ale isto nie posledný. Turnaje podľa jej slov robia dobré aj v Hnúšti a aj v Revúcej. „Tak isto aj v okolitých dedinách Hrachovo a Orávka,“ priblížila a dodala, že tam chodia podľa toho ako sa komu dá, pretože tam hrajú šiesti v mixe.  Čo sa týka prípravy, hrávajú dvakrát týždenne a podľa Zagyiovej majú výbornú volejbalovú partiu.

Sezóna volejbalových turnajov pod holým nebom však v okrese Rimavská Sobota nekončí. Za uplynulé štyri roky si svojich priaznivcov získal aj amatérsky volejbalový turnaj v obci Orávka. Tento rok je naplánovaný na sobotu, 8. júla, od 8:00 hod. Počet tímov je obmedzený na osem. Na regulárnosť zápasov by podľa starostu obce Jána Lichanca mal dohliadať Ján Račko. „Zatiaľ máme nahlásených šesť družstiev, domáce a aj z okolia,“ povedal Lichanec a dodal, že jedno družstvo má prísť až z Košíc. Súčasťou má byť aj koncert kapely Before the Zero day.

Počas leta v auguste sa minulý rok konali Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale ženských dvojíc. Podľa organizátora profesionálneho volejbalového turnaja Štefana Baláža tento rok sa turnaj vo volejbale ženských dvojíc neuskutoční.

 

  • Doplnené o 13:00 hod. 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross