No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Peter Vrábeľ si na Kubínskej Holi napriek komplikáciám vybojoval striebro

Zdroj: Archív Peter Vrábeľ

KUBÍNSKA HOĽA – Peter Vrábeľ uplynulú sobotu (23. marca) odštartoval na pretekoch Spartan Trail na Kubínskej Holi.

Hoci sa Vrábeľ necítil v deň pretekov fit a zvažoval, či sa ich vôbec zúčastní, ako sám hovorí, adrenalín zvíťazil. "Hneď po štarte sme sa zahryzli do kopca, ktorý vrcholil na šiestich kilometroch a v nohách sme mali približne 650 výškových metrov. To dá určite zabrať. Tu som cítil, že nemám ani dostatok síl a ani energie, no snažil som sa to len nejako vydržať so zaťatými zubami a dostať sa hore," uviedol pre portál Rimava.sk sobotský Sparťan.

Článok pokračuje pod reklamou


Hoci sa mu podarilo vybehnúť hore, o nejakom dobrom umiestnení ani len neuvažoval. "Nejakým spôsobom sa mi ale hore na hrebeni uvoľnili upchaté nosné dutiny a zrazu som nabral druhý dych. To ma výrazne nakoplo, začal som sa predierať v poradí a nakoniec ma v cieli aj mrzelo, že trať mala len 21 kilometrov, cítil som, že ešte by to šlo. Škoda aj úsekov na hrebeni, kde bolo veľa snehu a nedalo sa proste držať súvislé tempo," povedal športovec, ktorý do cieľa dobehol druhý.

"Vítaza v kategórii Peťa Váryho by som už nedobehol ani na štvorkolke, išiel brutálne. V cieli sme si zagratulovali, pofotili a už som smeroval za mojou rodinkou položiť medailu do kočíka," dodal.

Najbližšie preteky čakajú Petra Vrábeľa o necelý mesiac v maďarskom meste Szombathely, no práve preteky na Kubínskej Holi majú pre neho špeciálný význam.

"Presne na tomto mieste som sa v roku 2019 postavil na štart mojich prvých Spartan pretekov. Dostal som ich ako darček k narodeninám od mojej manželky, ktorá vtedy stála na štarte vedľa mňa. Teraz stála s kočíkom v cieli s naším synom. Pre neho to bolo tiež prvé zoznámenie so Spartan race. A presne na tom istom mieste," povedal.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross