No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Pozrite sa, ako sa darí Adamkovi a Dávidkovi po ďalšej rehabilitácii v Adeli centre

perex-adeliAdamko a Dávidko Kubíkovci z Rimavskej Soboty, ktorých postihla po narodení detská mozgová obrna (DMO), majú za sebou ďalší rehabilitačný pobyt v Adeli Medical Centre. Tento liečebný pobyt v Piešťanoch mohli chlapci absolvovať aj vďaka finančnej zbierke, ktorú zrealizovalo Občianske združenie Naša Sobota počas júnového podujatia Hurá prázdniny. O tom, ako sa dvojičkám páčilo, aké pokroky urobili a čo všetko absolvovali porozprávala ich mama Alexandra Kubíková.

„S chlapcami sme tento liečebný pobyt absolvovali v druhej polovici septembra,“ začala rozprávať mama Alexandra a pokračuje: „Bol s nami aj manžel, ja som chodila na procedúry s jedným a manžel s druhým chlapcom,“ priblížila Alexandra. Podľa jej slov mali na jednotlivé procedúry presne stanovený čas a od rána od 7.40 hod. do 14.00 hod. vystriedali kryokontrastnú terapiu, dvojhodinové rehabilitačné cvičenia a hodinové masáže, pokračujúc kyslíkovou, magnetovou, manuálnou terapiou a končiac logopédiou.

Hoci program mali Adamko a Dávidko nabitý rôznymi procedúrami, obidvom sa podľa mami Alexandry páčilo. „Vedeli čo ich tam čaká, už sme tam raz boli a vedeli, že je to náročné, ale neprotestovali. Každý deň obaja usilovne pracovali a zvládali všetko s úsmevom aj vďaka fantastickému tímu fyzioterapeutov, ktorí vedeli ako ísť na chlapcov, aby to zvládli a nebrali to ako povinnosť, ale aj ako zábavu,“ priblížila.

Na otázku, či pobyt v Adeli centre dvojičkám pomohol, mama Alexandra s pevným hlasom a rázne odpovie: „Samozrejme, pomohol!“ Ako poznamenala chlapci nabrali a posilnili svalstvo. „Sú stabilnejší, zvládajú aj schody, občas bez držania,“ dodala mama, podľa ktorej sa v tomto rehabilitačnom centre zoznámili s rôznymi ľuďmi. „Každý porozpráva svoj príbeh a bojuje za svoje dieťa. Žiaľ, sú tam hrozné a veľmi smutné stavy, ale všetci sa navzájom upokojujeme a dúfame, že čo najviac pomôžu každému dieťaťu,“ uviedla a dodala, že okrem vzájomnej podpory od iných rodičov, získali aj nové skúsenosti o tom, ako a kde by vedeli ešte pomôcť svojim deťom.

Chlapci však nezabudli počas rehabilitácie ani na školské povinnosti. „Vymeškali sme síce dva týždne, ale každý deň som volala pani učiteľke za domácu úlohu. Snažili sme sa dobehnúť čo najviac vymeškaného učiva,“ povedala Alexandra, podľa ktorej majú chlapci tolerantnú a vždy nápomocnú pani učitelku na ZŠ P. K. Hostinského.

Pobyt v Piešťanoch však nebol v znamení len tvrdej práce. Ako prezradila Alexandra na konci pobytu sa konal večierok, počas ktorého boli deti odmenené za vytrvalosť, statočnosť a za dosiahnuté výsledky diplomom a medailou.

„Diplom s poďakovaním som odovzdala Občianskemu združeniu Naša Sobota a zároveň by som sa chcela ešte raz poďakovať pánovi Demeterovi aj celej jeho rodine, ako aj Občianskemu združeniu Naša Sobota, ale aj všetkým dobrým ľuďom, ktorí nám pomohli a prispeli deťom na zlepšenie ich zdravotnému stavu,“ poďakovala na záver mama Alexandra.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: archív Alexandra Kubíková


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross