No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ FOTO: Primátor otvoril oslavy Dní mesta, v centre R. Soboty je asi stovka jarmočníkov

Začali sa oslavy Dní mesta, Hlavné námestie aj priľahlé ulice obsadili jarmočníci so spotrebným tovarom, remeselnými výrobkami, medovníkmi aj občerstvením. Ako pre Rimava.sk uviedla vedúca odboru rozvoja mesta na mestskom úrade Eva Muráriková, samospráva vydala približne sto povolení pre predávajúcich.

Centrum mesta už od rána žije aj kultúrnym programom, dopoludnia sa oň postarali deti z materských a základých škôl. Dni mesta oficiálne otvoril primátor Jozef Šimko príhovorom, v ktorom v krátkosti priblížil históriu mesta. Zdôraznil, že Rimavská Sobota si v týchto dňoch pripomína výročie udelenia mestských výsad. Zároveň uviedol, že ak vlani hovoril o plánoch, dnes môže prezentovať „dobre vykonanú prácu“ - obnovenie Kurinca aj plážového kúpaliska, ktoré podľa jeho slov roky chátralo ako aj rekonštrukciu priemyselného parku v areáli bývalých kasární. Šimko tiež spomenul 900 miliónovú investíciu od spoločnosti, ktorá by tu podľa neho mala zamestnať v prvej fáze 500 ľudí. Avizoval otvorenie amfiteátra, ktorý opravili Technické služby mesta a poznamenal, že v budúcnosti chce samospráva pokračovať v rozvoji rekreačnej zóny na Kurinci, vybudovať cyklocestu aj opraviť dopravné ihrisko. V závere vyjadril želanie, aby z mesta vymizli nešváry a nedorozumenia a aby ľudia z Rimavskej Soboty neodchádzali. V maďarskom jazyku sa obyvateľom prihovoril viceprimátor Ladislav Rigó.

Program pokračuje aj popoludní, na pódiu sa predstavia krúžky a súbory Centra voľného času Relax aj súbory Mestského kultúrneho strediska, tanečný klub Impulz a skupina orientálnych tancov Nadira. Vystriedajú ich folkloristi, podvečer bude koncertovať dychová hudba Sobotienka a country skupina Bluetrend.

Dnes sa zídu aj poslanci mestského zastupiteľstva na slávnostnom zasadnutí v Dome kultúry, kde budú udelené Ceny mesta. Dostane ju Zoltán Boros, bývalý poslanec NR SR, prednosta okresného, neskôr obvodného úradu v Rimavskej Sobote, ktorý bol aj dlhoročným mestským a krajským poslancom. Ďalším oceneným bude doktor – diabetológ Jozef Morský a pedagóg, športovec Štefan Koháry.

Sobotňajší večerný program sa uskutoční v opravenom amfiteátri, medzi hosťami Petra Stašáka v Kaviarni Slávia bude aj Helena Vondráčková, manželia Silvia a Peter Klimentovci, Rezső Soltész, Pavol Stašák a spievajúci profesor Vladimír Čečot. Po Kaviarni Slávia nasleduje koncert víťaza druhej série Česko Slovenskej SuperStar Lukáša Adamca.

.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross