No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Prvý augustový týždeň patril v GMOS detským remeselníkom

Prvý augustový týždeň patril v Gemersko-malohontskom osvetovom stredisku (GMOS) už tretiemu ročníku detských letných tvorivých dielní pod názvom Šikovné ruky a veselá myseľ.

Týždeň v znamení remesiel

„Účastníci tvorivých dielní mali pestrý a bohatý program už od prvého dňa, keď nás navštívili Ľubka Žilková a Martin Felbaba z Kokavy nad Rimavicou, ktorí detičky priučili tkaniu a výrobe švihadiel,“ informovala Magdaléna Kantorová z GMOS. Ako ďalej dodala, v ten istý deň si ešte vyrobili lapače snov či vlnené srdiečka.

Článok pokračuje pod reklamouDenný tábor pre deti zamestnával malých účastníkov a účastníčky stále inými aktivitami. V utorok sa s hrnčiarkou Dankou Bakšovou deti mohli zabaviť pri práci s hlinou, poobede ich čakala návšteva Gemersko-malohontského múzea. „V stredu sme medzi nami privítali Jarka Zvaru z Klenovca, ktorý naučil deti pliesť košíky z pedigu a Milana Stieranku tiež z Klenovca, ktorý s deťmi vyrezával krásne obrázky do dreva,“ opísala program Kantorová. Ďalej si malí remeselníci vyskúšali pletenie bičov i zdobenie medovníkov.

„Posledný deň sme tvorivé dielne ukončili výrobou stromčekov šťastia, krížikovým vyšívaním, enkaustikou a výrobou šperkov. Všetky deti si za svoju šikovnosť, usilovnosť a trpezlivosť odniesli okrem krásnych vlastnoručne vyrobených výrobkov aj certifikát za absolvovanie tretieho ročníka detských letných tvorivých dielní,“ zakončila Kantorová.

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Magdaléna Kantorová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross