No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Región opäť zasiahli prívalové dažde. Mnohé cesty či dvory skončili pod vodou

RIMAVSKÁ SOBOTA – Náš región, ako aj obrovskú časť Slovenska, opäť zasiahli prívalové dažde. Mnoho samospráv v súčasnosti bojuje s odčerpávaním vody z okolitých chodníkov a ciest. Do terénu boli na pomoc privolaní aj hasiči.

Odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) vydali na začiatok týždňa výstrahu prvého stupňa pred povodňami pre územie celého Slovenska. 

"Vzhľadom na trvalý dážď a nasýtenosť povodí je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov, zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity, " upozorňujú meteorológovia.

Článok pokračuje pod reklamou


Povodňová aktivita bola hlásená aj v obciach Bátka a Sútor. Podľa informácií, ktoré nám poskytol dispečing Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) v Košiciach, na miesta povodní smerujú technici. "Ide o vnútorné a svahové vody, čiže je to voda z kopcov, ktorá berie so sebou materiály a bahno. Tieto stekajú do tokov alebo rigolov, ktoré následne upchávajú a tak vznikajú lokálne povodne."

Počasie sa ale v najbližších hodinách a dňoch veľmi umúdriť nemá. Predpovede počasia hovoria o ďalších silných búrkach. Pozor si treba dávať aj pri jazde na cestných komunikáciách, na ktorých je veľké množstvo vody.

Situáciu budeme monitorovať.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross