No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rekonštrukcia unikátneho múzea Litterra by mala byť dokončená skôr, ako sa plánovalo

Zdroj foto: BBSK/Ondrej Lunter

REVÚCA – Rekonštrukcia unikátneho múzea Litterra by mala byť dokončená skôr. Banskobystrický župan vložil do jeho steny unikátny odkaz pre budúce generácie.

"Chcem veriť, že keď čítate tento odkaz, našli ste ho v objekte, ktorý dlho a dobre slúžil ako komunitné miesto kultúrnosti, umenia a diskusie," tak zneli slová na odkaze predsedu BBSK Ondreja Luntra. "Spolu s ďalšími predmetmi sme ho vložili do časovej schránky v stene bývalého Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej. Tento priestor, už ako Litterra, bude čoskoro domovom interaktívneho múzea venovaného literatúre či vesmíru," doplnil.

Článok pokračuje pod reklamou


Stavenisko už naberá reálne kontúry a už onedlho bude slúžiť aj verejnosti. "Tento projekt je moja srdcovka. Neprešiel ani rok od toho, ako sme odovzdali stavenisko zhotoviteľovi, no už teraz vidíme, že stavenisko začína stále viac pripomínať výnimočný priestor," doplnil župan.

Stavba by mala byť hotová o takmer pol roka, ako bolo spočiatku plánované. "Vďaka za to patrí kolegom z Litterry, architektom, no najmä zhotoviteľovi, ktorí nám sľúbili, že všetko stihnú a svoje slovo držia viac než dobre. Spoločným menovateľom je, že všetkým záleží na tom, aby tento projekt dopadol úspešne, aby sa tento objekt stal jedinečným priestorom, ktorý bude nielen prezentovať a prepájať rôzne formy literárnej tvorby, ale bude miestom pre fantáziu, tvorivosť, komunitu a spoluprácu. Máme nakročené veľmi dobre a ja verím, že keď náš odkaz nájdu budúce generácie, bude Revúca a náš kraj miestom, kde budú obyvatelia pribúdať a kde sa bude dobre žiť," dodal predseda kraja.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross