No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rekonštrukcie v Tornali sa blížia ku koncu. Práce na Zoltánke aj kúpalisku budú ukončené v predstihu

Zdroj: Mesto Tornaľa

TORNAĽA – Mesto Tornaľa sa ešte začiatkom júla pustilo do väčších projektov. Na kúpalisku začali s rekonštrukciou veľkého bazéna a tiež s revitalizáciou anglického parku Zoltánka. Práce na oboch projektoch budú čoskoro ukončené.

Vďaka výzve Poľnohospodárskej platobnej agentúry – Programu rozvoja vidieka v rámci VSP Južný Gemer získalo mesto 68-tisíc na revitalizáciu parku a vybudovanie náučných chodníkov. "Park je už takmer hotový. Hoci pôvodný termín ukončenia prác bol koniec roka, ukončené budú v predstihu," uviedla pre portál Rimava.sk primátorka Tornale Erika Győrfiová.

Článok pokračuje pod reklamou


S rekonštrukciou letného kúpaliska sa v Tornali začalo prvý júlový deň, kedy mesto odovzdalo stavenisko firme. Momentálne sa intenzívne pracuje na rekonštrukcii veľkého bazéna, ale aj na výrube starých a zhnitých stromov a práce budú čoskoro hotové.

"Lehotu na ukončenie prác sme mali do konca marca 2024, no vyzerá to tak, že do konca novembra by sa nám to moholo podariť, čo je pozitívna správa, uvidíme, ako nám bude priať počasie," dodala Győrfiová.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross