No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rekordná kapustnica tentokrát s porotcom Vilom a zakončená veľkolepým ohňostrojom

kapustnica-44Hlavné námestie v Rimavskej Sobote sa uplynulý piatok už po tretíkrát premenilo na jednu veľkú kuchyňu. Od dopoludnia sa začalo plniť súťažnými družstvami, aby sa už o pár hodín potvrdili a zapísali do slovenskej knihy rekordov slová Mariána Štúrika, člena občianskeho združenia Naša Sobota, ktoré akciu Vianočná kapustnica zorganizovalo. „Nikdy nikto nenavaril toľko kapustnice na Slovensku ako my, o tom som presvedčený.“ Jeho slová nenechali na seba dlho čakať. Veď na jednom mieste sa 61 tímom podarilo navariť takmer 3 tisíc litrov kapustnice, na ktorej si pochutnalo približne 9 tisíc ľudí. Tieto čísla sa tak postarali o zápis do slovenskej knihy rekordov.

Atmosféru z Hlavného námestia počas varenia najlepších kapustníc si prostredníctvom online záznamu môžete pozrieť tu.
Všetko to začalo už od dopoludnia, kedy jednotlivé tímy začali rozkladať svoje stánky, zakladať ohne pod kotlami a pripravovať svoje receptúry vianočnej kapustnice. Netrvalo dlho a vzduchom sa šírili prvé omamné vône sviatočných polievok, ktoré prilákali na námestie tisícky ľudí. Pre nich si organizátori pripravili rôzne zaujímavé súťaže, medzi ktorými nechýbal ani lov na kapra. O dobrú náladu sa však postaral i hudobný hosť, Sendreiovci, ktorí v chladnom počasí zahriali snáď každého. Atmosféru okorenil i hlavný porotca, ktorým bol Vilo Habo, známy z televíznej šou Moja mama varí lepšie ako tvoja. Svojou spontánnosťou i výrečnosťou zabával nielen návštevníkov, ale aj súťažné tímy. Ako prezradil, on kapustnicu pripravuje s karamelom. A hoci podľa jeho slov karamel nepoužil ani jeden z tímov, jeho chuťovým pohárikom najviac ulahodila sviatočná polievka pripravená spoločnosťou Riso.

Akcia roka však nebola len o súťažení vo varení. Ako povedal Štúrik, hlavný odkaz je o tom, aby sa ľudia stretávali osobne. „Vtedy naozaj cítiť tú ozajstnú ľudskú vzájomnosť,“ dodal. Tú napokon bolo i vidieť.  Kapustnicu varili firmy, spolky, neziskové organizácie, školy aj partie priateľov. Jedným z viac ako 60-tich stánkov boli aj tento rok starostovia okolitých obcí z okresu Rimavská Sobota. Podujatie navštívil aj primátor mesta Rožňava Pavol Burdiga. Ako na pódiu povedal, je veľmi rád, že sa akcie zúčastnil. Podľa zástupcov Našej Soboty budú radi, keď takéto podujatie vezmú ako výzvu a podobnú zorganizujú aj v Rožňave alebo sa na budúci rok pridajú. Na námestí sa stretli známi, rodiny i priatelia a spoločne prežili nezabudnuteľný večer plný dobrej hudby, zábavy a jedla.

Skvelá atmosféra sa niesla až do úplného konca. Ten patril veľkolepému niekoľko minútovému ohňostroju, ktorý ešte viac umocnil to, že išlo naozaj o akciu roka. A to, čo bolo potom, vie už každé družstvo 😉 Určite sa však zhodnú, že dobrý pocit z akcie pretrvával aj po jej skončení. Teraz už neostáva nič iné, len čakať na tú budúcoročnú, ktorá sa uskutoční 15. decembra.

Doplnená videoreportáž TV Rimava.


Zdroj: Sponzorovaný článok (Rimava.sk je mediálny partner podujatia)


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross