No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rezbári vdýchli drevu druhý život, ich diela budú zdobiť náučný chodník

perex-sympoziumRezbárske sympózium pod holým nebom, ktorého dejiskom bola obec Vyšný Skálnik, sa počas uplynulých dní nieslo v duchu Povestí o Maginhrade. Rezbári Pavol Hajduk, Marián Hutira, Albert Šimrák a Miloš Bobák svojou šikovnosťou vdýchli počas piatich dní pripraveným klátom dreva druhý život a vytvorili tak diela v životnej i nadživotnej veľkosti. Ich diela budú súčasťou náučného chodníka Po stopách Maginhradu. Rimava.sk o tom informovala Henrieta Struhárová, manažérka Mikroregiónu Rimava a Rimavica, ktoré toto podujatie zorganizovalo v spolupráci s Občianskym združením Ozveny.

„Toto Rezbárske sympózium sme zorganizovali po prvýkrát. Chceli sme na ňom ľuďom ukázať zrod sôch. Dostať tak do povedomia ich hodnotu a krásu rezbárskeho umenia, pretože je umenie niečo vytvoriť a zachovať to pre budúce generácie,“ uviedla Struhárová a dodala, že na podujatí nechýbal ani spev i tanec. Ako poznamenala postarali sa o to heligonkári Jaroslav Petrinec a Andrej Kamenský.

Podľa jej slov sa to nezaobišlo ani bez dobrého pohostenia. „Koláčiky, sladká ovocná šťava a výborné pagáče čakali, kto sa nimi ponúkne,“ priblížila manažérka, podľa ktorej boli návštevníci ohromení krásou, ktorá vznikla z dreva počas celého týždňa.

„Keby však nebolo drevo, nebolo by čo tvoriť a čo ukázať. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prispeli či už materiálom, finančne alebo ochotou pomôcť a nič za to nečakať,“ dodala na záver Struhárová.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: archív MR Rimava a Rimavica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross