No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rimavskosoboťania a organizátori hodnotia Dni mesta pozitívne

Zdroj: Rimava.sk

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dni mesta Rimavská Sobota sú za nami. Uplynulé dva dni (3. a 4. mája) bolo na Hlavnom námestí rušno – postaral sa o to kultúrny program.

O prípravu kultúrneho programu sa postaralo nielen mesto R. Sobota, ale aj mestské kultúrne stredisko, centrum voľného času Relax a všetky krúžkové a záujmové kluby mesta. "Je to podujatie všetkých zložiek mesta a je veľmi pekné aj v tom zmysle, že nás spája spolupráca. Všetci sme mali jeden cieľ a to urobiť krásne dva dni našim obyvateľom," povedala pre portál Rimava.sk Erika Králová, referentka mesta R. Sobota.

Piatkovým programom sprevádzali Cyril Žolnír a v maďarskom jazyku sa prihovárala Mária Polgáriová.

Zdroj: Rimava.sk

Článok pokračuje pod reklamou


Dni mesta slávnostne otvoril v piatok 3. mája o 10:00 na Hlavnom námestí primátor Jozef Šimko. Potom prišiel na rad kultúrny program, v ktorom vystúpili deti a žiaci materských a základných škôl, tanečná škola Čisté duše či tanečná gymnastika. Nasledovala prezentácia tvorivých a pohybových aktivít detí a mládeže CVČ Relax. Viac si môžete prečítať NA TOMTO ODKAZE.

Na námestí Š. M. Daxnera sa nachádzal stánok Červeného kríža, kde zamestnanci ale aj dobrovoľníci ukazovali a učili záujemcov prvú pomoc. V priestoroch parkoviska patriacemu hotelu Zlatý býk mohli návštevníci mesta vidieť ukážky policajtov a hacišov v rámci Dňa Ministerstva vnútra SR.

Popoludní sa uskutočnilo slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom Jozef Šimko odovzdával Ceny mesta, Ceny primátora mesta R. Sobota ako aj pamätné plakety. Kultúrny program zabezpečilo Súkromné hudobné a dramatické konzervatórium v Rimavskej Sobote. Viac o odovzdávaní cien si môžete prečítať NA TOMTO ODKAZE.

Piatkové popoludnie až podvečer patril kapelám Lojzo, Chiki-liki-tu-a, Omega revival a Incognito. Počas dní mesta prebiehali jarné trhy, ktoré si návštevníci pochvaľovali. Jedinú nespokojnosť, ktorú redakcia Rimava.sk zachytila boli ceny v stánkoch s občerstvením.


Sobotné dopoludnie patrilo deťom. Neúnavný zabávač Tomík si pre deti pripravil Bublirybačku a zábavný program, po ktorm nasledovali workshopy. Na javisku sa vystriedali hudobné skupiny Bluetrend a Južný wietor. Viac fotografií a informácií nájdete NA TOMTO LINKU.

Zdroj: Rimava.sk

"Veľkým potešením pre nás je, že nám vyšlo počasie, skutočne ako na objednávku. Verím, že program splnil očakávania občanov ale určite aj nás organizátorov. Verím, že sme ulahodili všetkým vekovým kategóriám, pretože sme sa snažili myslieť na každého. Zábava bola do neskorého večera a tešíme sa už na ďalší ročník," povedala na záver Erika Králová, kultúrna referentka mesta R. Sobota.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross