No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rimavskosobotské Estrelly si z majstrovstiev Európy priniesli cenné kovy

Zdroj: Archív CVČ Relax

LIBEREC – V stotisícovej metropole severných Čiech nazývanej ako „mesto pod Ještědom“ sa v dňoch
4. až 7. júla konali Majstrovstvá Európy v mažoretkovom športe. Náš región na nich reprezentovali rimavskosobotské Estrelly.

Najlepšie mažoretkové súbory z celej Európy súťažili v priebehu štyroch dní od skorého rána až do neskorých večerných hodín v Home Credit Aréne v Liberci.

Článok pokračuje pod reklamouRimavskosobotské mažoretky si v máji na Majstrovstvách SR v mažoretkovom športe vybojovali nominácie na európsky šampionát. "Tréningovému procesu a celej príprave sa venovali intenzívne a zodpovedne. Našou spoločnou ambíciou v Liberci bolo získať umiestnenia na popredných priečkach," uviedla pre portál Rimava.sk vedúca mažoretiek z Centra voľného času Relax Ivana Pivarníková.

V prvý súťažný deň vo večerných hodinách v silnej konkurencii súťažili Estrelly vo veľkých formáciách. V kategórii Klasik - pom – póm sa juniorky umiestnili v TOP 6 a kadetky obsadili siedme miesto. Sólistka Michaela Együdová s choreografiou "France" získala 5. miesto a titul druhého vicemajstra Európy bol Estrellám udelený v kategórií junior - duo - mace.

"Štátna hymna Slovenskej republiky odznela aj nášmu súboru za kategóriu Junior - mini - mace, v ktorej sme sa stali majsterkami Európy," prezradila Pivarníková, ktorá zároveň poďakovala za podporu všetkým priaznivcom Estrelly, ako aj rodičom talentovaných mažoretiek a sponzorom pánovi Jánovi Jakabšicovi a firme Primax.

"Pred ukončením letných prázdnin v mesiaci august plánujeme sústredenie mažoretiek a najbližšie nás čakajú súťaže v Sabinove a Púchove. Momentálne až do 16. septembra prebieha aj zápis dievčat do nášho súboru. Prijímame dievčatá vo veku od 4 - 18 rokov," dodala vedúca. V prípade záujmu o zápis nájdete informácie na webe CVČ Relax, alebo na mailom na: [email protected].


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross