No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rimavskosobotské Mažoretky Estrella odišli z Chorvátska s ďalšími úspechmi

28. septembra 2022 | | |  | 
Zdroj foto: I. Pivarníková

RIMAVSKÁ SOBOTA/ZÁHREB - Počas uplynulého týždňa (22. 9. - 25. 9.) sa v hlavnom meste Chorvátska - Záhreb konali Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe, ktorých sa zúčastnili aj Mažoretky Estrella z Rimavskej Soboty.

Na majstrovstách sa stretli mažoretky zo 16 štátov a súťažilo sa vo vekových kategóriách katet, junior a senior v malých a veľkých formáciách s náčiním baton, pom-pom, batonflag a mace.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako zhodnotila vedúca mažoretiek z CVČ Relax Ivana Pivarníková, Mažoretky Estrella sa na majstrovstvá sveta pripravovali svedomite. "Trénovali celé letné prázdniny, zamerali sa na zdokonaľovanie, synchronizáciu pohybovej techniky, práce s náčiním, vyhadzovačky, twirling a samotnú choreografiu. Do Záhrebu vycestovali vo štvrtok, v skorých ranných hodinách spolu so súborom Diridonky z Prešova. Vo večerných hodinách prebiehala akreditácia súborov a v piatok poobede naše dievčatá súťažili v kategórii senior s náčiním mace."

V silnej konkurencii sa prvá predviedla sólistka Adriana Holíková a následne tiež súťažila v kategórii duo s Chiarou Kleibanovou.

Mažoretky sa umiestnili nasledovne:
4. miesto - senior - sólo - mace - Adriana Holíková
3. miesto - duo - mace - Adriana Holíková a Chiara Kleibanová

"S výsledkami sme spokojné, nakoľko nami prezentované choreografie nám nevyšli úplne podľa predstáv. Ambície sme mali vyššie, na šampionát sme boli pripravené. Momentálne trénujeme všetky naše formácie na súťaž v Sabinove, ktorá sa uskutoční už tento víkend. Súťažnú sezónu 2022 uzavrieme koncom októbra Memoriálom Janky Jakubíkovej v Púchove," uzavrela trénerka mažoretiek.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross