No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rimavskosobotskí chanbaristi nazbierali na majstrovstvách Poľska rekordný počet titulov. Čakajú ich majstrovstvá Európy

28. apríla 2022 | | |  | 

Uplynulý víkend rimavskosobotskí chanbaristi nechýbali na medzinárodnom turnaji X. Polish Open Spochan Champioship 2022 vo Varšave, ktoré boli zároveň aj otvorenými majstrovstvami Poľska. Domov sa vrátili s niekoľkými cennými umiestneniami.

Naši chanbaristi dominovali

V sobotu doobeda sa na súťažili ako prvé predstavili deti od 6 do 17 rokov, ktoré tvorili početnú skupinu 40 športovcov. Poobede prišlo na rad 20 dospelých chanbaristov – mužov a žien.

Článok pokračuje pod reklamou


Rimavskosobotský klub a aj Slovensko reprezentovali Tomáš Figei, František Kӧkény, Matej Gregorec, Tomáš Kuvik, Laura Dávidová a Tibor Figei (tréner). „Rimavskosobotskí chanbaristi sa od roku 2017 pravidelne zúčastňujú tohto turnaja. Bola to zároveň aj ich posledná generálka pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy, ktoré sa uskutočnia 6. až 8. mája v Srbsku (Vršac),“ uviedol Tibor Figei.

V sobotu nastúpil najskôr najmladší člen výpravy Tomáš Figei v kategórii detí - 6 až 8 ročných. „Viedol si veľmi dobre, keďže nakoniec si vybojoval vo svojej druhej disciplíne bronzovú medailu. Bola to Tomášova prvá veľká zahraničná súťaž,“ zhodnotil Tibor Figei.

Deti od 5 až do 17 rokov súťažili len v dvoch disciplínach. Následne štartovali v kategórii 9 až 11 ročných ďalší falconisti – František Kӧkény a Matej Gregorec.

„Ferko si vybojoval takisto jednu bronzovú medailu a potvrdil, že patrí medzi najlepších vo svojej kategórii. Maťko Gregorec si vybojoval dokonca jednu zlatú a jednu bronzovú medailu, čo je veľký úspech, keďže to bola tiež pre neho prvá veľká zahraničná súťaž,“ priblížil ich tréner. Chlapci museli v ich kategóriách – 6 až 8 rokov, a 9 až 11 rokov, zdolať veľkú a početnú konkurenciu.

Darilo sa aj Tomášovi Kuvikovi (3. miesto ME 2019) v kategórii juniorov, ktorý na tatami dominoval. Jednoznačne si vybojoval v obidvoch svojich disciplínach zlaté medaile, čím potvrdil veľmi dobrú formu pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy, ktoré budú o 2 týždne v Srbsku.

Po ňom nastúpila v kategórii starších junioriek ďalšia slovenská reprezentantka Laura Dávidová (1. miesto ME 2017, 3. miesto MS 2018, 2019), ktorá sa domov vrátila s jednou zlatou a jednou striebornou medailou – nadviazala tak na svoje výborné výsledky z predošlých rokov.

Svoje skúsenosti potvrdil aj rimavskosobotský tréner Tibor Figei – v kategórii dospelých získal 4 medaile (2 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú). Stal sa zároveň druhým najúspešnejším chanbaristom tejto súťaže v kategórii dospelých a bol odmenený titulom Grandšampióna, ktorý dostávajú najúspešnejší športovci turnaja.

Článok pokračuje pod reklamou


Čakajú ich majstrovstvá Európy

„S turnajom som spokojný, deti dali do toho všetko. Doniesli sme domov rekordný počet medailí a prvých miest. Prvé disciplíny boli ťažké, hlavne pre deti, predsa sa sezóna len nedávno začala, napriek tomu bojovali až do poslednej chvíle, a preto si domov odnášame toľko medailí. Juniori potvrdili svoju veľmi dobrú formu a skúsenosti a myslím si, že budú na ME 2022 dobre pripravení,“ zhodnotil tréner Tibor Figei.

Čo sa týka jeho výkonov, ovplyvnila ich aj choroba, ktorá skomplikovala jeho prípravu. „Našťastie som sa dal relatívne rýchlo do kopy a technicky, takticky som zvládol tieto preteky. Sú to dokonca moje najlepšie umiestnenia v Poľsku, za čo som veľmi rád,“ povedal.

Celkovo si falconisti z Poľska priniesli domov 12 medailí (6 zlatých, 2 strieborné, 4 bronzové medaile) a tiež pohár Grandšampióna.

Na majstrovstvá Európy do Srbska pocestujú z Rimavskej Soboty okrem Tibora Figeiho aj Laura Dávidová, Tomáš Kuvik, Lukáš Kurek a Matej Gregorec. Držíme im palce!

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross