No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rimavskosobotskí džudisti uspeli na majstrovstvách Slovenska aj na turnaji v Česku

17. mája 2023 | | | |  | 
Foto: FB klubu

RIMAVSKÁ SOBOTA – Za sebou majú náročný víkend. Džudistická partia z TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota sa zúčastnila republikového šampionátu dorastencov (13. 5.) aj medzinárodného turnaja v českom Novom Bydžove. V oboch prípadoch to Soboťanom cinklo.

Tréneri na dorastenecké majstrovstvá Slovenska do Bratislavy zobrali štvorlístok športovcov, z ktorých dvaja sa prebojovali na stupienky pre víťazov.

„V kategórii do 57 kg ešte len staršia žiačka Natália Kissová získala striebornú medailu a v rovnakej kategórii Bibiana Očenášová obsadila piate miesto. Vo váhe do 73 kg sme mali tiež dvojnásobné zastúpenie. Lukáš Zvara obsadil tretie a Martin Očenáš piate miesto,“ zhrnul tréner Richard Útis.

Článok pokračuje pod reklamou


Kým jedni si plnili povinnosti v metropole Slovenska, druhí vyrazili na medzinárodný turnaj do Česka, kde doplnili zostavu účastníkov v kategóriách U12 a U14. Kvalitná príprava sa odrazila aj na zahraničných tatami a naši domov doviezli ďalšie medaily - z každého kovu po jednom kuse.

„V U12 do 40 kg si Lea Megelová po piatich víťazstvách na ippon vybojovala zlatú medailu. Vo váhe do 44 kg Lea Slováková získala striebro a Zuzka Danyiová v U14 do 30 kg obsadila krásne tretie miesto. Náš klub ešte reprezentovali Alex Bosman, Tomáš Husman a Dávid Csernok, avšak im sa do bojov o medaily postúpiť nepodarilo,“ doplnil Útis.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross