No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Rimavskosobotskí lukostrelci boli hostiteľmi na medzinárodnej súťaži

23. mája 2023 | | |  | 
Zdroj: Tibor Lévay

RIMAVSKÁ SOBOTA – Prvé kolo Stredoslovenského pohára HDH-IAA v 3D lukostreľbe zorganizoval v Rimavskej Sobote domáci Lukostrelecký klub Bašta.

Uplynulú sobotu (20. mája) v lese „MAJÁLES“ v Rimavskej Sobote medzi sebou súťažili medzinárodní pretekári. "Niektorí z nich cestovali až 337 kilometrov. Na zahájení sa zúčastnili aj zástupcovia mesta, ako aj Banskobystrického kraja, poslanci MsZ, niektorí sponzori, majiteľ Rimava.sk a aj Fabrika SK," uviedol Tibor Lévay z Lukostreleckého klubu Bašta.

Článok pokračuje pod reklamou


Na trati bolo postavených 20 stanovíšť, na ktoré sa strieľalo po dva šípy. "Pri maximálnom využití trate súťažiaci mali čo robiť, aby získali najviac bodov. Po dostrieľaní poslednej pozície sa odovzdali výsledky a nasledoval zaslúžený chutný obed a vyhodnotenie," doplnil Lévay.

Umiestnenia Lukostreleckého klubu Bašta:

Zlaté priečky obsadili: Hanna Boholy, Marcel Holló, Márk Zsolt Varga, Vivien Májer, Dávid Holló, Melinda Gulyás, Márti Dávid, László Németh, Gábor Balogh, Jenő Neufeld a János Popovič.

Striebornú medailu si vybojovala Janka Rott a bronzovú priečku obsadili Zsolt Árpád Varga, Attila Novák a Jozef Baláž. Na štvrtom mieste sa umiestnil Zoltán Boholy, na piatom Sándor Harangi a na siedmom mieste Gergely Dancs. "Ďakujeme sponzorom: MsÚ Rimavská Sobota, VERCAJCH centrum s.r.o. Zvolen, GOBAKO Košice, Rimava.sk, Tauris, Fabrika SK, Avest, Majerčík Mário – Jedáleň RIO, Gemerstav, Stav LP, TSM Rimavská Sobota a JULMEX SK s.r.o.," poďakoval Lévay.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross