23. februára 2024 | | | |  |
Zdroj foto: Plavecký klub RS/Ján Valach

RIMAVSKÁ SOBOTA/BREZNO – Tretiu februárovú sobotu sa rimavskosobotskí plavci na štartovacie pole postavili prvýkrát v tomto roku. Navštívili Brezno, kde sa uskutočnilo prvé kolo Banskobystrického plaveckého pohára. Soboťania si domov priniesli poriadnu nádielku medailí.

Rimavskosobotský klub reprezentovalo 17 plavcov. Najmladšími boli Tomáš Füri a Laura Látková, ktorí si po prvýkrát vyskúšali plávať aj na dlhšie trate. S touto výzvou sa popasovali úspešne. Füri si v disciplíne 50 metrov motýlik vyplával zlato. Druhé miesta získal v 50 metroch znak, v 50 metroch voľný spôsob a 100 metrov voľný spôsob. Svoju zbierku vylepšil 3. miestom v 50 metroch prsia.

Článok pokračuje pod reklamou

Látkovej sa v disciplíne 50 metrov motýlik podarilo obsadiť 4. miesto. V rovnakej kategórii si zasúťažila i Vivien Figei. V 50 metroch znak si vyplávala 3. miesto a za disciplíny 50 a 100 metrov motýlik si vyslúžila prvenstvo.

Ďalšou súťažiacou bola Nikola Chovancová, ktorej sa darilo v disciplíne 200 metrov prsia. Za jej výkon si vyslúžila bronz. Filip Hriň sa umiestnil na 5. priečke v disciplíne 50 metrov motýlik. Chýbalo mu málo, aby sa v disciplíne 50 metrov znak umiestnil na stupienku víťazov. Tretie miesto v 50 metroch motýlik si vybojovala Mia Nosáľová. V rovnakej disciplíne obsadila 4. miesto Tereza Ďurková.

Nella Jane Herczegová si vzala až štyri štvrté miesta. Sofii Timkovej patrilo striebro za výkon v disciplínach 50 metrov prsia a motýlik. Sabina Iždinská zahviezdila v každej z disciplín, v ktorých štartovala. Domov si tak odniesla tri bronzové a tri strieborné medaily.

Lea Kolimárová sa na stupienku víťazov tentokrát neukázala. Dôvodom bol úraz, ktorý zapríčinil, že sa na dlhší čas nemohla venovať tréningu. So súťažnou atmosférou sa zoznámila Sofia Perdíková, ktorá je v tomto odvetví ešte nováčikom.

Medzi skúsenejšie plavkyne patrí Sofia Látková, ktorá získala päťkrát striebro a pridala k nemu bronz, Emílii Schedlingovej sa podarilo získať dve bronzové priečky a štyri zlaté medaily si vzala Ela Valachová. Nakoniec si po dve zemiakové medaily domov vzali Matej Šiminský a Šimon Šupica.

Rimavskosobotský klub obdržal na prvých plaveckých pretekoch tohto roku 30 cenných kovov. Plavci sa najbližšie obdobie budú pripravovať na majstrovstvá stredoslovenskej oblasti, ktoré sa uskutočnia v Žiline.