No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Roland Brosman ukončil športovú kariéru bronzom na svetovej súťaži na Malte

Zdroj: Facebook Roland Brosman

RIMAVSKÁ SOBOTA/MALTA – Najúspešnejší rimavskosobotský kulturista Roland Brosman sa vrátil z majstrovstiev sveta, ktoré sa konali uplynulú nedeľu (24. septembra) na Malte, s bronzovou medailou v kategórii IFBB ELITE PRO MASTERS WORLD CHAMPIONSHIP.

Po svetovej súťaži na Malte, z ktorej si Brosman priviezol cenný kov, sa kulturista rozhodol ukončiť svoju športovú kariéru. "Vedieť a hlavne chcieť skončiť so športovou kariérou je dôležité. Koniec nie je dovtedy, kým nie je koniec. Myslím, že nastal ten správny čas. Moje športové ciele sú splnené, mám medaile z IFBB amatérských Majstrovstiev sveta 2019-2020 a medaile z IFBB ELITE PRO MASTERS Europa 2022 a Sveta 2023 v kulturistike. Nie je mnoho športovcov, ktorým sa to podarilo a odišli do dôchodku," uviedol kulturista pre portál Rimava.sk.

Článok pokračuje pod reklamou


Cvičiť začal Roland Brosman už keď mal 14 rokov a k športu ho motivoval otec, ktorý tiež súťažil v kulturistike. "Môj otec vyhral majstrovstvá Slovenska v roku 1979 a od začiatku bol mojím vzorom aj trénerom. Bol som chudý a chcel som pribrať, mať peknú symetrickú postavu a, samozrejme, páčiť sa dievčatám," prezradil.

Pre Brosmana nie je ukončenie kariéry ľahkým rozhodnutím. "Nie je veľa tých, ktorí dokázali odísť do športového dôchodku v čase, keď stále boli schopní porážať špičku, dosiahli to, čo potrebovali dosiahnuť a svet si ich bude pamätať ako ultimátnych víťazov. Práve preto chcem, aby tomu bolo tak aj v mojom športovom príbehu. Mnohí sa do normálneho života začleniť nevedia. Pre mňa to rozhodne ťažké nebude, nakoľko mnohí viete, čomu sa už viac ako 30 rokov venujem. Je to môj životný štýl, práca, ktorú mám rád a kulturistika, ktorú milujem," dodal Brosman.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross