6. novembra 2022 | | | |  |

RIMAVSKÁ SOBOTA – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili aj vo svojom piatom vystúpení 2. hokejovej ligy – skupina Západ. Na domácom ľade si poradili s posledným Partizánskym 8 : 2.

Soboťania od úvodu potvrdzovali rolu favorita, no aj napriek vyloženým šanciam Ďuriša, Filipiaka, Slováka či Jakubíka sa stav nemenil. Po dvoch zbytočných výlúčeniach na domácej strane prišiel trest od hostí v podobe gólu z hokejky Grežďu.

Niekoľko sekúnd pred koncom prvej tretiny nastrelili domáci žrď, no z nasledujúcej dorážky nevyťažili gól. Tréner Podkonický v šatni rozdal svojim zverencom pokyny a do druhej tretiny nastúpili ako nový tím. Hneď v 23. minúte bol stav už vyrovnaný zásluhou Filipiaka. V tej istej minúte, o 18 sekúnd neskôr, poslal puk do brány aj Dalibor Ďuriš, ktorý nastúpil na svoj prvý duel za R. Sobotu.

V 32. minúte si Soboťania navýšili svoj náskok vďaka Jakubíkovi, ktorý potrestal nevyužitú presilovku hostí. V poslednej minúte druhej tretiny si domáci už len navýšili počet gólov na 4, zásluhou Šagáta v presilovej hre. Tretia tretina začala presilovkou domácich, no využiť sa im ju nepodarilo.

V 44. minúte potrestalo Partizánske menšie zaváhanie domácich a podarilo sa im znížiť na 2 : 4. Autorom gólu bol Gašparovič. Expresne rýchlo sa podarilo domácim využiť v 48. minúte presilovú hru. Už po pätnástich sekundách sa do bránky hostí presadil Ďaloga.

V 58. minúte domáci zveľadili výsledok na 6 : 2 gólom Solomonchaka. Na 7 : 2 navýšil v 60. minúte Filipiak gólom v presilovej hre. Konečný výsledok bol ale 8 : 2, pretože 4 sekundy pred koncom poslal puk do brány Nesterov.

Nasledujúce štyri zápasy odohrajú naši hokejisti na ihriskách súperov. Postupne si zmerajú sily s Púchovom, Senicou, Detvou a Hamuliakovom. Najbližší domáci duel odohrajú 10. decembra proti HK Delikateso Bratislava.

Text a foto: Matej Hank