Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili aj v piatom prípravnom zápase tohtoročnej predsezóny. V sobotu, 18. septembra porazili nováčika ligy HK Čaňa 5:3.

Už v tretej minúte sa podarilo hosťom otvoriť skóre zásluhou Faitha. Hostia sa zo začiatku javili ako energický tím, no domáci boli v hre na hokejkách lepší. Počas takmer celej prvej tretiny sa hralo zo strany na stranu, brankári oboch tímov si pripísali pekné zákroky. V 19. minúte zápasu sa domáci dotiahli na súpera výsledkovo a vďaka Spankovicovi vyrovnali na 1:1.

Druhá tretina sa začala tentoraz lepšie pre domácich. V 23. minúte sa po peknej kombinácii ocitol pred brankárom Mlynčár, ktorý navýšil na 2:1. V 25. minúte odskočili domáci súperovi na rozdiel dvoch gólov, keď na 3:1 navýšil Melich.

Do jednogólového manka sa vrátili hostia v 27. minúte zásluhou Kažimíra. V polovici zápasu sa hostia dostali do presilovky 5 na 3 po vylúčeniach Vyskoča a Budu. Čaňa prevahu o dvoch hráčov nevyužila. Rovnakú príležitosť dostali aj domáci, no rovnako ju nevyužili.

Tretiu tretinu opäť vyhrali domáci a to pomerom 2:1. Najskôr sa hosťom podarilo vyrovnať na 3:3 v 45. minúte gólom z hokejky Uhrina. No neskôr domáci rozbehli svoj kolotoč v priebehu jednej minúty. V 52. minúte navýšil na 4:3 Révesz a neskôr navýšil na 5:3 Gábor.