Futbalisti MŠK Rimavská Sobota vyhrali v zápase 3. ligy STRED nad Žarnovicou 1:0. Išlo o ich prvú výhru v tejto sezóne. V tabuľke majú štyri body.

Soboťania vstúpili do zápasu veľmi agresívne. Hráčov Žarnovice napádali vysoko a častokrát získali loptu na súperovej polovici. Už v 18. minúte museli domáci striedať, keď sa kapitán domácich Petrán zranil. Zaskočil ho Csaba Juhász.

Od 28. minúty hrali domáci v presilovke. Po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť kapitán hostí Vozár. Soboťania presilovku využili expresne rýchlo. V 32. minúte otvorili skóre zápasu. Autorom gólu bol striedajúci Juhász, ktorý poslal brankárovi Dovecovi loptu medzi nohy.

V druhom polčase sa tempo zápasu znížilo. Hostia dokázali zavrieť ihrisko aj s desiatimi hráčmi na ihrisku. Soboťania si vypracovali aj dva sľubné priame kopy, no prvýkrát trafili múr a druhýlrát letela lopta tesne vedľa brány. Domáci si vypracovali aj ďalšie šance, dostali sa aj do samostatného nájazdu, no lopta trafila brankára.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Žarnovica 1:0 (1:0)
Gól: 32. Juhász

R. Sobota: Slaniniak - Langa, Mičuda, Fajčík, Suja, Toure, Kalmár, Balog, Tannhauser, Petrán, Vargic

Žarnovica: Dovec - Mishko, Vozár, Horák, Výbošťok, Šmatlák, Vlčko, Aja, Škvarka, Vasylynets, Mastiš

Miroslav Kéry, tréner MŠK Rimavská Sobota: "Na šiestich postoch sme mali lepších hráčov, priemerný vek hostí bol 19 rokov. My sme sa s tým nevedeli vysporiadať. Nakoniec musel rozhodnúť zápas Juhász, ktorý nehral pol roka. Je to trochu paradoxné. Hráči na začiatku vybehli na súpera. Potom akokeby stratili sebavedomie, nemali presné prihrávky, nie sú aktívni. Boja sa zobrať zodpovednosť na seba."