10. septembra 2023 | | | |  |

DOLNÝ KUBÍN – Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v poslednom, treťom zápase skupiny JOJ Šport Slovenského pohára na ľade Dolného Kubína 7:3. Výhrou si zaistili druhú priečku v skupine, z ktorej postúpila len Považská Bystrica.

Soboťania odštartovali zápas dobre. Už v 6. minúte viedli 2:0 po rýchlych góloch Nazarova a Čunderlíka. V 10. minúte dokázali domáci znížiť gólom Hricka. V 12. minúte pridal svoj druhý zásah v zápase Nazarov a do konca tretiny sa presadil aj Ďaloga. Pol minútu pred koncom znížili domáci na 2:4, gól dal Lupták.

Druhú tretinu začali lepšie domáci, ktorí znížili na 3:4. Druhý zásah pridal Hricko. Viac sa už však domáci nepredviedli a góly strieľali len Soboťania. V 32. minúte strieľal presne Cútt a v 35. minúte Klajban. Na konečných 7:3 upravoval v 57. minúte Novota.

Soboťania mali v skupine najlepší útok, aj vďaka tomuto zápasu nastrieľali 12 gólov. Inkasovali však osemkrát. So šiestimi bodmi skončili teda na 2. mieste. Soboťanov ešte čaká dvojzápas proti Žiaru nad Hronom. Prvý duel odohrajú doma 13. septembra, ten druhý sa bude hrať 15. septembra na ľade súpera.